Październik


27-30 października 2005 Pogranicze na 9. Targach Książki w Krakowie. 
27-29 pażdziernika 2005 - Zaduszki w Białej Synagodze W imieniu Fundacji Pogranicze oraz Ośrodka "Pogranicze – sztuk, kultur, narodów" mam wielki zaszczyt zaprosić na "Zaduszki w Białej Synagodze" w Sejnach, które w tym roku poświęcone będą refleksji nad dziełem i osobą Jana Pawła II w odniesieniu do dialogu międzyreligijnego i spotkania kultur. W Polsce wszyscy czujemy się blisko związani z papieżem-Polakiem, ale czy wystarczająco uważnie wsłuchani jesteśmy w to, o co walczył, czego nauczał i gdzie spotykały go...
26 października 2005 - Nauczyciele bez Granic Spotkanie robocze komisji: statutowej, organizacyjnej i programowej Stowarzyszenia Nauczycieli bez Granic. 
21 października 2005 - Nauczyciele Bez Granic W Domu Pogranicza w Sejnach odbyło się pierwsze w nowym roku szkolnym spotkanie w ramach Akademii Nauczycieli. Wzięli w nim udział nauczyciele z Polski, Litwy i Białorusi. Głównym punktem spotkania była dyskusja nad projektem statutu Stowarzyszenia Nauczycieli Bez Granic.
13-15 października 2005 - Dziedzictwo żywe (Living Heritage) W Skopje w Macedonii odbyła się konferencja kończąca program  Dziedzictwo żywe  (Living Heritage) - którego celem jest wspieranie rozwoju lokalnych społeczności w krajach Europy Środkowowschodniej za pomocą grantów na projekty kulturalne. Krzysztof Czyżewski wziął udział w konferencji w imieniu Fundacji Pogranicze.
12 października 2005 Program edukacji regionalnej dla klasy IV ze Szkoły Podstawowej w Gibach. Uczniowie uczestniczyli w lekcji poświęconej wielokulturowym Sejnom, oglądali pracownie edukacyjo-artystyczne oraz Dom Pogranicza.  Warsztat edukacji regionalnej dla grupy niepełnosprawnych dzieci z klasy II i III Gimnazjum nr 1 z Konina. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z wielokulturowym dziedzictwem pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o prezentowaną w Białej Synagodze wystawę 12 miesięcy podsumowującą projekt...
10 października 2005 Program edukacji regionalnej na temat historii wielokulturowych Sejn dla klasy IIIe z Liceum Ogolnokształcącego nr III w Suwałkach. 
8 października 2005 Gimnazjum w Topoli Królewskiej wybrało na swojego patrona Czesława Miłosza. Krzysztof Czyżewski w imieniu Pogranicza skierował list do nauczycieli i uczniów szkoły. 
5 października 2005 Prezentacja pracy "Pogranicza" dla 50-osobowej grupy uczniów III klasy Liceum Ogólnokształcącego nr 35 w Warszawie. Podczas spotkania młodzież zapoznała się z wielokulturową specyfiką pogranicza polsko-litewskiego w oparciu o prezentowaną w Białej Synagodze wystawę podsumowującą projekt "Związani z miejscem". 
3 października 2005 Alekander Milinkiewicz, były wicemer Grodna, został wybrany wspólnym kandydatem białoruskiej opozycji na przyszłoroczne wybory prezydenckie podczas Kongresu Sił Demokratycznych Białorusi.   
30 września - 1 października 2005 Wyprawa Klasy Dziedzictwa Kulturowego do Teatru Gardzienice. W programie wizyty obejrzenie spektakli "Metamorfozy" wg Apulejusza i "Elektra" wg Sofoklesa, oraz uczestnictwo w warsztacie prezentującym technikę i metody pracy zespołu aktorskiego.  Prezentacja projektu "Sejneńskie Karty Historyczne" w Warszawie na zaproszenie Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży - warsztat dla nauczycieli uczestniczących w konferencji na temat nowych metod nauczania. 
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI