Lipiec


Lipiec 1993 - Pierwszy numer KRASNOGRUDY Pierwszy numer czasopisma "Krasnogruda" poświęconego życiu kulturalnemu, literaturze, sztuce, historii oraz problemom narodowościowym Europy Środkowowschodniej ukazał się w 1993 roku. Pismo wzięło nazwę od rodzinnej posiadłości Czesława Miłosza w Krasnogrudzie. Pierwszy numer "Krasnogrudy" liczy 112 stron, otwiera go rozmowa redaktora naczelnego Krzysztofa Czyżewskiego z Czesławem Miłoszem.
18-25 lipca 1993 Udział Beaty Wilgosiewicz i Wojciecha Szroedera w międzynarodowym sympozjum poświęconym muzyce tradycyjnej Europy Środkowowschodniej, szczególnie muzyce weselnej, zorganizowanym przez Fundację Muzyka Kresów w Dubience nad Bugiem. W tym samym czasie fotografik Marek Skorupski prowadził dokumentację fotograficzną regionu – przygotowanie wystawy "Portrety pogranicza" poświęconej regionowi suwalskiemu.
14-17 lipca 1993 - Spotkanie innego Pobyt Krzysztofa Czyżewskiego na Litwie, spotkania z artystami i przedstawicielami placówek kulturalnych Wilna i Kowna, nawiązywanie współpracy i omawianie wspólnych działań, takich jak sierpniowy obóz młodzieży, "Spotkanie innego" w listopadzie.
9-11 lipca 1993 - Klasa Dziedzictwa Kulturowego Warsztat tańca tradycyjnego regionu Sejny – Becejły dla młodzieży z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego". Warsztat prowadził Dariusz Kubinowski, etnochoreograf, pracownik naukowy Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W warsztatach brali udział zaproszeni tancerze i kapela Racisów z Jasionowa.
"Dziedzictwo" – gwasze Miry Żelechower-Aleksiun 3 lipca 1993 w Białej Synagodze w Sejnach odbyło się otwarcie wystawy "Dziedzictwo" – gwasze Miry Żelechower-Aleksiun, artystki z Wrocławia.
Wystawa twórczości plastycznej pacjentów Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach 3 lipca 1993 roku w Domu Pogranicza w Sejnach odbyła się wystawa twórczości plastycznej pacjentów Szpitala Psychiatrycznego w Suwałkach.
2-17 lipca 1993 - Mała Podróż na Wschód "Mała Podróż na Wschód " – dziecięca grupa teatralna pod opieką Bożeny i Wojciecha Szroederów oraz Jolanty Wróbel obrała za szlak swej wędrówki Pogórze Karpackie i wioski zamieszkałe przez Cyganów. 
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI