Listopad


29 listopada - 4 grudnia 1993 - Podróż Krzysztofa Czyżewskiego Podróż Krzysztofa Czyżewskiego po południowej i wschodniej Polski – Orawa, Lublin, Sandomierz, Dwór na Wysokiej; celem podróży było nawiązanie kontaktów z placówkami kulturalnymi na tamtych terenach, a w dalszym etapie współpraca w realizacji przyszłych projektów.
Zaginiony świat 26-28 listopada 1993 w  ramach projektu “ Spotkanie innego, czyli o cnocie tolerancji " w Białej Synagodze w Sejnach odbyła się wystawa prac  uczniów liceum plastycznego z Kielc poświęconym Żydom -  Zaginiony Świat.
26-28 listopada 1993 - Środkowoeuropejskie Forum Kultury Środkowoeuropejskie Forum Kultury (drugie z tego cyklu w 1993 r.) odbywało się w ramach "Spotkania innego" w Sejnach i na Wigrach. Zgromadziło naukowców, animatorów kultury i twórców z Polski, Litwy, Węgier i Białorusi. Temat Forum brzmiał: "Środkowa Europa – rzecz o pobratymstwie".
Wernisaż wystawy fotografii Jerry Bergmana pt. “Kirkut” i rysunków Alicji Fenigsen 22 listopada 1993 roku w  ramach projektu “ Spotkanie innego, czyli o cnocie tolerancji " w Domu Pogranicza odbył się w ernisaż wystawy fotografii Jerry Bergmana pt. “Kirkut” i rysunków Alicji Fenigsen
Wystawa rysunków chasydzkich Otto Axera 17-22 listopada 1993 w  ramach projektu “ Spotkanie innego, czyli o cnocie tolerancji " w Białej Synagodze w Sejnach odbyła się wystawa rysunków chasydzkich Otto Axera.
"Cyganie. Długa wędrówka" - Mišo i Lida Suchỳ W okresie 5-20 listopada 1993 roku w  ramach projektu “ Spotkanie innego, czyli o cnocie tolerancji " w Domu Pogranicza odbył się wernisaż  wystawy fotograficznej  "Cyganie. Długa wędrówka". Mišo i Lida Suchỳ, autorzy zdjęć to artyści z Bratysławy.
5-7 listopada 1993 - Sympozjum "Herman Hesse – pisarz i zjawisko" W Ośrodku Badań Twórczości Jerzego Grotowskiego i Poszukiwań Teatralno-Kulturowych we Wrocławiu odbyło się międzynarodowe sympozjum "Herman Hesse – pisarz i zjawisko". Sympozjum miało charakter interdyscyplinarny.
3-28 listopada 1993 - Spotkanie innego czyli o cnocie tolerancji Listopad, tak jak w dwóch latach ubiegłych, poświęcony był całomiesięcznemu przedsięwzięciu pod nazwą "Spotkanie innego, czyli o cnocie tolerancji". W tym roku w związku z 50. rocznicą Holocaustu miesiąc ten poświęciliśmy prezentacji dwóch narodowości dotkniętych tą tragedią, narodu żydowskiego i cygańskiego.
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI