1990


"POKAZ" Wiesław Szmiński W Białej Synagodze w Sejnach odbyła się wystawa "Pokaz" Wiesława Szumińskiego. " Nie zapominając przeszłego ocalimy przyszłe " Napis na tablicy kirkutu kowieńskiego.
1990 r. "Pieśni starowieku", pierwsze wydarzenie w Białej Synagodze "Pieśni starowieku" to wieczór, który był zwieńczeniem pierwszego spotkania w ramach programu "Pamięć starowieku". Brały w nim udział zespoły muzyczne litewskie, polskie, staroobrzędowców, "Teatru Małego Ucha" z Francji i Fundacji Pogranicze".
Październik 1990 - Pierwsza siedziba „Pogranicza” – dawna jesziwa W październiku 1990 roku Rada Miejska w Sejnach przyznała nam część pomieszczeń dawnej jesziwy – szkoły talmudycznej. W dawnej jesziwie mieściła się pierwsza siedziba Pogranicza. Środki na wykonanie koniecznego remontu otrzymaliśmy od Fundacji Andrzeja Wajdy, wówczas senatora z województwa suwalskiego. Wkrótce zaczęła tutaj funkcjonować sala kameralna, w której odbywały się wystawy, spektakle i koncerty. Powstawać też tu zaczął zalążek przyszłego Centrum Dokumentacji Kultur...
Czerwiec - Wrzesień 1990 - Podróż na Wschód "Podróż na Wschód" była pierwszym przedsięwzięciem Fundacji "Pogranicze", projektem realizowanym wspólnie z teatrami "Arka" z Poznania i "Berg" z Czarnej Dąbrówki na Kaszubach. Jego bazą organizacyjną był Gminny Ośrodek Kultury w Czarnej Dąbrówce, gospodarz odbywających się od wielu lat spotkań pod nazwą "Wioska Spotkania. Międzynarodowe Warsztaty Kultury Alternatywnej"
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI