1992


21 grudnia 1992 - Klasa Dziedzictwa Kulturowego Spotkanie wigilijne  Klasy Dziedzictwa Kulturowego.
18 grudnia 1992 - Spotkanie innego, czyli o cnocie tolerancji Rozstrzygnięcie konkursów zorganizowanych w ramach “ Spotkania innego, czyli o cnocie tolerancji ”.  Wręczenie nagród i prezentacja spektaklu Róża dla przybyłych gości. 
15 grudnia 1992 - Rada Kultury przy Prezydencie RP Krzysztof Czyżewski wziął udział w spotkaniu sekcji ds. promocji polskiej kultury Rady Kultury przy Prezydencie RP.
12 grudnia 1992 - Spektakl "Róża" Kiedyś dzieci sejneńskie uczestniczące w działaniach Ośrodka "Pogranicze" po cyklu opowieści o mniejszościach narodowych w Polsce otrzymały zadanie napisania scenariusza spektaklu, którego tematyka byłaby związana z kulturą wybranej mniejszości. Dzieci wybrały temat cygański. Potem była "Mała podróż na Wschód" oraz praca artystyczna. To była jedna ze ścieżek, która doprowadziła do powstania spektaklu Róża.
6 grudnia 1992 - Stowarzyszenie św. Kazimierza Spotkanie litewskiego Stowarzyszenia św. Kazimierza, występy zespołów litewskich w Białej Synagodze w Sejnach.
3- 29 listopada 1992 - Spotkanie innego, czyli o cnocie tolerancji Cykl wydarzeń w ramach projektu “Spotkanie innego, czyli o cnocie tolerancji".
26-29 listopada 1992 - Młodzieżowe Dialogi o Tolerancji Młodzieżowe Dialogi o Tolerancji:  – spotkanie młodzieży uczestniczącej w projekcie „Mano Vilnius – Moje Wilno”  – poznanie szlaków kulturowych pogranicza  – rozstrzygnięcie konkursów 
19 listopada 1992 - Dworek Miłoszów dla Pogranicza Kurier Poranny , zamieścił informację " Dworek Miłoszów dla Pogranicza" o przekazaniu dworu w Krasnogrudzie Fundacji Pogranicze. 
16 listopada 1992 - Rada do spraw Kultury przy Prezydencie RP W Belwederze po raz pierwszy spotkali się członkowie Rady do spraw Kultury przy Prezydencie RP. Jednym z 73 jej członków, przedstawicieli polskiej kultury, jest Krzysztof Czyżewski.
12 listopada 1992 Pismo  Z Pogranicza  dnia 12 listopada 1992 r. zamieściło informacje o przekazaniu Fundacji Pogranicze praw do posiadłości w Krasnogrudzie przez Czesława i Andrzeja Miłoszów (" Będzie gospodarz ") oraz o działaniach mających na celu powołanie „ Stowarzyszenia na rzecz rozwoju Sejn i Sejneńszczyzny”, w które zaangażowany był Krzysztof Czyżewski (" Sejny górą "). 
7-8 listopada 1992 - Rada Fundacji Pogranicze Pierwsze spotkanie Rady Fundacji Pogranicze na Wigrach.
29 października 1992 - Uniwersytet Pogranicza Spotkanie z cyklu “ Uniwersytet Pogranicza ”. wykład Serafiny Nikitiny (etnologa z Moskwy) O życiu i religii Duchoborców  i projekcja filmu wideo.
28 października -1 listopada 1992 - Być na pograniczu Udział Krzysztofa Czyżewskiego w międzynarodowej konferencji  Promocja wzajemnego poznawania się i wymiany międzykulturowej  w Tirgu Mures (Rumunia) oraz wykład  Być na pograniczu.
21-23 października 1992 - Tatarzy polscy – dzieje i historia Udział Jolanty Wróbel w seminarium  Tatarzy polscy – dzieje i historia  zorganizowanym w Częstochowie.
21 października 1992 - Róża Przedpremierowy pokaz spektaklu  Róża  w szkole w Krasnogrudzie.
19 października -3 listopada 1992 - Plener plastyczny Zorganizowany przez "Pogranicze" plener plastyczny w klasztorze wigierskim z udziałem artystów z Albanii, Słowenii, Rumunii, Węgier, Czech, Słowacji, Litwy i Polski. Plener zakończony został wernisażem prac w Białej Synagodze w Sejnach.
17 października 1992 - Animacja kulturalna regionu Udział Krzysztofa Czyżewskiego w spotkaniu Tydzień pracy teatralnej (Gdańsk, Stężyca) zorganizowanym przez Centrum Edukacji Teatralnej w Gdańsku. Wygłoszenie wykładu  Animacja kulturalna regionu . 
11-15 października 1992 - Spotkanie innego Podróż Krzysztofa Czyżewskiego na Litwę (Wilno, Troki, Kowno) w celu przygotowania projektów “Spotkanie innego” oraz “Mano Vilnius” (Moje Wilno); spotkania z pisarzem Grigorijem Kanowiczem, przedstawicielami Ministerstwa Kultury, Fundacji Otwartej Litwy, spotkania w redakcjach pism  Krantai  i  Znad Wilii.  
9-18 października 1992 - Klasa Dziedzictwa Kulturowego w Siedmiogrodzie Wyjazd młodzieży z " Klasy Dziedzictwa Kulturowego " wraz z opiekunami do Siedmiogrodu.
8 października 1992 Artykuł o pracy Ośrodka i Fundacji Pogranicze autorstwa Ewy Gawęckiej ukazał się w czasopiśmie  Pogranicze  8.10.1992
23 września 1992 - Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Sejn Spotkanie z członkami Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Sejn – dyskusja nad statutem, przedstawienie programu działania Ośrodka “Pogranicze”, dyskusja o problemach miasta. 
21-25 września 1992 - Dokumentacja fotograficzna Dokumentacja fotograficzna regionu Sejn i Suwałk prowadzona przez fotografików Marka Skorupskiego i Macieja Wójcika.
17 września 1992 - Klasa Dziedzictwa Kulturowego Spotkanie z młodzieżą z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego ", wykład Krzysztofa Czyżewskiego o kulturze i historii Siedmiogrodu ilustrowany slajdami oraz projekcja filmu o Siedmiogrodzie. 
15 września 1992 - Pierwsze spotkanie z młodzieżą z "Klasy Dziedzictwa Kulturowego" Pierwsze spotkanie z młodzieżą z " Klasy Dziedzictwa Kulturowego ". Przedstawienie programu pracy Ośrodka "Pogranicze" i samej idei  Klas Dziedzictwa Kulturowego
5 września 1992 - wyróżnienia za rozwój Fundacji Pogranicze Krzysztof Czyżewski i Wojciech Szroeder odebrali w gmachu Senatu RP w Warszawie wyróżnienia za rozwój Fundacji Pogranicze przyznane przez Niezależną Fundację Popierania Kultury Polskiej – Polcul Foundation.   
24-30 sierpnia 1992 - Tam, gdzie zieleń spotyka się z błękitem". Cygańska Wioska Artystyczna. "Pogranicze" wraz z redakcją pisma "Rrom P-o Drom" zorganizowało w dniach 24-30 sierpnia 1992 r. spotkanie "Tam, gdzie zieleń spotyka się z błękitem" - Cygańska Wioska Artystyczna". Jego uczestnikami byli - obok samych Romow - ludzie zainteresowani zbliżeniem się do ich świata, a poświęcone było głębszemu poznaniu cygańskiej kultury i historii.
4-17 sierpnia 1992 - Dokumentacja fotograficzna Dokumentacja fotograficzna regionu Sejn i Suwałk sporządzana przez fotografików Marka Skorupskiego, Macieja Wójcika i Juliana Sokołowskiego.
28 lipca 1992 - Lege Artis Koncert Zespołu Muzyki Dawnej “ Lege Artis” w Białej Synagodze.
24 lipca 1992 W "Pograniczu" spotkanie z Urszulą Czartoryską, dyrektor Muzeum Sztuki w Łodzi  Nawiązanie współpracy kulturalnej z Fundacją For New Performance Video – John W. Erwin  Ukazał się artykuł Dariusza Kuziaka o działalności "Pogranicza" pt. " Wzór pogranicza " opublikowany w tygodniku Solidarność 24.07.1992 
23 lipca 1992 W "Pograniczu" spotkanie z Krzysztofem Herbstem, dyrektorem Fundacji Inicjatyw Społeczno-Ekonomicznych.
1 2 3 ...  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI