Kwiecień


30 kwietnia - 4 maja 2003 - Wielokulturowe Wilno - śladami Poetów "Wielokulturowe Wilno - śladami Poetów" - podróż 19-osobowej grupy młodzieży z Klasy Dziedzictwa Kulturowego do Wilna i Szetejń. 
29 kwietnia - 5 maja 2003 - Pogranicze w Gruzji "Pogranicze" w Gruzji - prezentacja przez Krzysztofa Czyżewskiego doświadczeń "Pogranicza" w pracy międzykulturowej na spotkaniach w Tbilisi i w regionie Kutaisi, nawiązanie partnerstwa w ramach programów "Gra szklanych paciorków" i "Szkoła Pogranicza".
29 kwietnia 2003 - Wtorki Filmowe w Pograniczu Wtorki Filmowe w Pograniczu Popiół i diament, reż. Andrzej Wajda, prod. polska, 1958 rok
22 kwietnia 2003 Wtorki Filmowe w Pograniczu Miłość Blondynki , reż. Milos Forman, prod. czechosłowacka , 1965 rok
17-22 kwietnia 2003 Wizyta w Pograniczu profesora Andrzeja Vincenza z Heildelbergu, językoznawcy i slawisty, syna Stanisława Vincenza. Podczas pobytu m.in. spotkanie z Klasą Dziedzictwa Kulturowego, wizyta w Wilnie i w Maćkowej Rudzie u Andrzeja Strumiłły.
17 kwietnia 2003 Warsztat historyczny na temat wielokulturowości na pograniczu dla XII LO z Krakowa. Wizyta w Pograniczu Zbigniewa Gluzy, lidera Ośrodka "Karta" z Warszawy. Omówienie wspólnych programów dotyczących archiwów historii społecznej i dokumentowania historii mówionej.
16 kwietnia 2003 - Kultura polska we wspólnej Europie Prowadzenie przez Krzysztofa Czyżewskiego panelu pt. "Kultura polska we wspólnej Europie", który jest częścią pikniku europejskiego pt. "Z Aten do Aten", zorganizowanego w wiosce Ateny na Suwalszczyżnie w dniu podpisywania przez Polskę Traktatu Akcesyjnego. W dyskusji o kulturze spotkali się m.in. Andrzej Strumiłło, Stanisław Stankiewicz, Piotr Dąbrowski, Monika Szewczyk, Adam Dobroński i Andrzej Lechowski.
15 kwietnia 2003 - Brama Wschodu Sesja robocza na temat przygotowywanej przez Krzysztofa Czyżewskiego strategii rozwoju kultury na Podlasiu pt. "Brama Wschodu". Udział wzięli m.in. Monika Szewczyk (Galeria "Arsenał"), Marcin Niesiołowski (Filharmonia Białostocka), Andrzej Dąbrowski (Teatr Dramatyczny), Andrzej Lechowski (Muzeum Podlaskie), Jerzy Nikitorowicz (Uniwersytet w Białymstoku). Gospodarzem spotkania była Grażyna Wiśniewska, dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Marszałkowskiego. Wtorki Filmowe w Pograniczu Czy pamiętasz...
13 kwietnia 2003 Wizyta w Pograniczu Wołodymyra Sywochipa, dyrektora Międzynarodowego Centrum Inicjatyw Kulturalnych we Lwowie, kierownika chóru "Gloria" i międzynarodowego festiwalu muzyki współczesnej "Kontrasty", oraz Romana, inicjatora festiwalu muzyki dawnej we Lwowie. Omówienie współpracy przy realizacji programu "Człowiek Pogranicza - Arvo Pärt".
11-12,16 kwietnia 2003 - Biesiady Vincenzowskie Biesiady Vincenzowskie - spotkania będące próbami współczesnego odczytania dzieł Stanisława Vincenza.
9 kwietnia 2003 - Dialog międzykulturowy w regionie Europy Środkowej Uczestnicwo Krzysztofa Czyżewskiego w konferencji pt. "Europa Środkowa: zbiorowość czy wspólnota?. Czym jest środkowoeuropejskość. Kim są i kim są dla siebie mieszkańcy Europy Środkowej?" organizowanej przez Instytut Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Wystąpienie Krzysztofa Czyżewskiego pt. "Dialog międzykulturowy w regionie Europy Środkowej".
6 kwietnia 2003 Spotkanie Stanisława Krajewskiego z Klasą Dziedzictwa Kulturowego. Dom Pogranicza w Sejnach.
5 kwietnia 2003 Spotkanie ks. Romualda Wekslera-Waszkinela z Klasą Dziedzictwa Kulturowego. Dom Pogranicza w Sejnach.
4-6 kwietnia 2003 - Nowoczesność a wielokulturowość Forum Pogranicza - międzynarodowe sympozjum pt. "Nowoczesność a wielokulturowość": Pomiędzy Sarajewem, Nowym Jorkiem a Jerozolimą.
1 kwietnia 2003 Wtorki Filmowe w Pograniczu Zezowate szczęście, reż. Andrzej Munk, prod. polska, 1960 rok
marzec - kwiecień 2003 - Spisz – Spis – Zips – Szepesseg – Scepussia Po Republice Czeskiej podróżuje wystawa pt. " Wspólna tożsamość. Spisz, Spis, Zips, Szepes " przygotowana przez "Pogranicze" w ramach programu " Otwarte regiony Europy Środkowowschodniej ". Autorami wystawy są Antoni Kroh i Barbara Magierowa. W marcu wystawa była prezentowana w Ołomuńcu podczas festiwalu środkowoeuropejskiego, a w kwietniu w Instytucie Polskim w Pradze.
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI