Lipiec


28 lipca 2005 Wizyta w Pograniczu uczestników polsko-niemiecko-białoruskiego projektu dla multiplikatorów "Trialog na pograniczu. Porozumienie przez język".
27 lipca 2005 "Pogranicze" odwiedziła grupa uczestników tandemowego kursu językowego dla polskich i niemieckich nauczycieli i multiplikatorów wymiany młodzieży. Goście zwiedzili Dom Pogranicza, Białą Synagogę, zapoznali się z pracą Centrum Dokumentacji Kultur Pogranicza, obejrzeli film  Tratwa Muzykantów. 
25 lipca - 4 sierpnia 2005 Wizyta w "Pograniczu" Cyny i Erwina Schenkelbachów z Izraela. 
21 lipca 2005 - Michael Kurzwelly w Pograniczu W "Pograniczu" przebywał  Michael Kurzwelly  z Międzynarodowego Laboratorium Sztuki i Nauki Zamku Bröllin, twórca wirtualnego miasta Słubfurt, współzałożyciel stowarzyszenie Schloss Bröllin miejsca działań artystów i animatorów sztuki.
17-31 lipca 2005 - Tryptyk Bośniacki Realizacja projektu "Tryptyk Bośniacki" w Mostarze. 
17 lipca 2005 - Biesiada Krasnogrudzka Biesiada Krasnogrudzka we dworze w Krasnogrudzie od godz. 18.00 - złożyły się na nią: wystawy fotografii - otwarcie trzech wystaw fotograficznych we dworze:   
14 lipca 2005 Wizyta w "Pograniczu" Heleny Marcinkiewicz oraz Marii Szyszko, inspektora Departamentu Edukacji i Kultury Urzędu Wojewódzkiego w Białymstoku.  Tego samego dnia odwiedził "Pogranicze" Tomasz Iwasiów z Gliwic, który wcześniej przekazał prywatną kolekcję starych pocztówek sejneńskich. Historia Sejneńszczyzny jest szczególnym obszarem jego zainteresowań. 
13 lipca 2005 Podczas spotkania w Krasnogrudzie z młodzieżą realizującą program "Trakt Krasnogrudzki" Krzysztof Czyżewski opowiadał o micie powrotu w odniesieniu do życia i twórczości Czesława Miłosza oraz o jego szczególnym związku z krasnogrudzkim dworem. 
11-13 lipca 2005 W "Pograniczu" przebywał Jacek Gowdziak. Zapoznał się ze zbiorami dotyczącymi proroka Ilji, przekazanymi "Pograniczu" w lipcu 2000 roku przez Tadeusza Słobodzianka z Teatru Wierszalin. Otrzymane zbiory posłużyły Pograniczu do przygotowania wystawy " Stolica świata proroka Ilj i " eksponowanej w Galerii Papuciarnia od jesieni 2000 do wiosny 2001 roku.
11 lipca 2005 "Pogranicze" odwiedziły siostry Efroni Dafna i Gal Meira z Izraela, córki Hany, siostry Lucyna Sauniny, która była w Sejnach 11 czerwca 2005 roku. Obejrzały Białą Synagogę, dawną jesziwę i Dom Pogranicza, udały się też do miejsc rodzinnych, które rozpoznała L. Saunina w czasie czerwcowej wizyty.  
6 lipca - 15 sierpnia 2005 TRAKT KRASNOGRUDZKI   
4 lipca 2005 - Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie W dniu 4 lipca 2005 roku w Domu Pogranicza w Sejnach odbyło się spotkanie przedstawiające projekt " Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, rewitalizacja zabytkowego zespołu dworskiego ". W spotkaniu uczestniczył Marszałek Województwa Podlaskiego Janusz Krzyżewski oraz przedstawiciele władz regionu. Tego samego dnia we dworze Krasnogruda odległym o 10 km od Sejn zaprezentowano wystawę obrazującą założenia ideowe i architektoniczne przygotowywanej przez Pogranicze inwestycji. Tego lata Krasnogruda...
12 miesięcy 3 lipca 2005 roku w Białej Synagodze w Sejnach odbył się wernisaż wieńczący projekt " Związani z miejscem ". 12 dzieł to owoc rocznych spotkań z artystami i fotografie Diany Janczewskiej dokumentujące poszczególne etapy projektu. Każdy mógł zabrać okolicznościowe wydawnictwo Miesiące,  spotkania młodych z artystami  i płytę multimedialną zawierającą prezentację tych spotkań.
2 lipca 2005 Kapela Klezmerska Teatru Sejneńskiego brała udział w VII Koncercie na dachu  w Kłącznie. 
1 lipca 2005 Warsztat pogranicza dla liderów i liderek uczestniczących w projekcie Fakt - Kobiety autorkami procesu jednoczenia się Europy. Projekt realizowany jest przez Stowarzyszenie "Regionet", które wraz z partnerem niemieckim "OWEN" oraz hiszpańskim "BABOBAB" realizuje projekty partnerskie dotyczące kształcenia dorosłych. 
1

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI