21 lipca 2005 - Michael Kurzwelly w Pograniczu

W "Pograniczu" przebywał Michael Kurzwelly z Międzynarodowego Laboratorium Sztuki i Nauki Zamku Bröllin, twórca wirtualnego miasta Słubfurt, współzałożyciel stowarzyszenie Schloss Bröllin miejsca działań artystów i animatorów sztuki.


W czwartek, 21 lipca 2005 r., gościł w "Pograniczu" Michael Kurzwelly z Międzynarodowego Laboratorium Sztuki i Nauki "Zamek Bröllin". Bröllin to istniejący od 800 lat majątek ziemski, leżący w Niemczech, ok. 40 km od Szczecina. W 1992 roku artyści i animatorzy sztuki założyli stowarzyszenie Schloss Bröllin i rozpoczęli tam działania. 

Miejsce znane jest przede wszystkim w dziedzinie teatru i performance. Jest jednak otwarte nie tylko na wszystkie obszary sztuki współczesnej, lecz penetruje też obszary pogranicza między sztuką, nauką i dyscyplinami społecznymi. Dokonuje się to w czasie warsztatów, sympozjów, seminariów, wystaw. Bröllin realizuje własne projekty, współpracuje z innymi, raz w roku organizuje festiwal. Funkcjonuje też program pobytów artystycznych. 

Miejsce znane jest też z międzynarodowych, a szczególnie niemiecko-polskich projektów edukacyjnych dla młodzieży. 

Współpraca z partnerami w Polsce ma dla środowiska Bröllin szczególne znaczenie. Istnieje już współpraca z partnerami polskimi w obszarze przygranicznym, poszukiwani są jednak partnerzy z całej Polski. Taki był też cel wizyty Michaela Kurzwellego w "Pograniczu". Z polskimi partnerami Bröllin chce tworzyć wspólne projekty, organizować seminaria, sympozja i warsztaty, wymieniać informacje, stworzyć portal internetowy i internetową bazę danych, stworzyć bibliotekę i mediatekę. 

Zobacz: www.broellin.de 

Michael Kurzwelly jest również autorem wirtualnego miasta Słubfurt nad Odrą, które - ignorując graniczną funkcję rzeki - rozprzestrzenia się na obszarze Frankfurtu i Słubic. 

Zobacz: www.slubfurt.net 

Gość zapoznał się z działaniami "Pogranicza", a także z projektem Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI