9 października 2016, koncert Orkiestry Klezmerskej Teatru Sejneńskiego w ramach festiwalu Krakowskie Reminiscencje Teatralne.

Miejsce  Koncertu -    Synagoga  Wysoka na krakowskim Kazimierzu.


 Orkiestra Klezmerska na Festiwalu

Bohaterowie świata z tekstów izraelskiego dramaturga, Hanocha Levina, będący skupiskami cech i emocji pochodzących z różnych miejsc na skali społecznej abstrakcji i różnych diagnoz chorób psychicznych, każdego dnia toczą bój z losem, będący na zawsze w człowieczy los wpisany. Marzą i śnią o KRAINIE SZCZĘŚCIA, do której kroczą, krok po kroku, człap człap, dzień za dniem, na różne sposoby, w różnym tempie, rytmie…

 

Organizatorzy 41. Krakowskich Reminiscencji Teatralnych postanowili, wychodząc od twórczości Hanocha Levina, poświęcić tegoroczny festiwal sztuce inspirowanej kulturą
i tradycją izraelską. Przez sześć dni października o różnych porach dnia i nocy, w różnych miejscach Krakowa, na różne sposoby będziecie mieli okazję uczestniczyć w kilkudziesięciu wydarzeniach, w tym w spektaklach teatralnych, performance’ach, koncertach, wystawach, pokazach filmowych, warsztatach i wykładach. Towarzyszyć Wam będzie grupa ponad stu artystów wywodzących się z różnych krajów i kultur, obywateli świata, którzy wiekiem, pochodzeniem czy artystycznym CV czasem tak często się od siebie różnią, a których działania łączy hasło KRAINA SZCZĘŚCIA. Zespoły teatralne i artyści z Izraela poprzez sztukę przybliżą Wam kulturę tego kraju i skomentują obecną w nim sytuację. Teatry z Polski zaprezentują spektakle powstałe na podstawie tekstów Hanocha Levina, które wciąż, siedemnaście lat po jego śmierci, trafnie komentują rzeczywistość. W ramach cyklu KRAINA SZCZĘŚCIA odbędą się trzy premiery teatralne i specjalny pokaz jednego z najważniejszych polskich teatrów niezależnych. Międzynarodowy charakter festiwalu dopełni występ niemieckiej performerki oraz warsztaty i koncert nowozelandzkiego muzyka, który występował kiedyś nawet na kole podbiegunowym. Całość zaś brzmieć będzie klezmerską nutą w wykonaniu najlepszych w swoich instrumentach muzyków.

Hanoch Levin swą teatralną drogę zaczynał w studenckim podziemiu, co sprawia, że świetnie wpisuje się w ideę Krakowskich Reminiscencji Teatralnych, wciąż – jak zawsze – otwartych przede wszystkim na sztukę offową, nieinstytucjonalną, będącą poza komercyjnym obiegiem. Wiele scen zostanie w tym roku oddanych artystom niezależnym, młodym, których sztuka daleka jest od codziennego mainstreamu. Będą miały również miejsce debiuty studentów
z PWST.

Podczas 41. Krakowskich Reminiscencji Teatralnych artyści, bezpośrednio, pośrednio, dosadnie, abstrakcyjnie, ironicznie i jak tylko sobie wymarzą postarają się sprawić, by otaczający nas świat na te sześć dni października stał się reminiscencją KRAINY SZCZĘŚCIA. Po raz kolejny, niczym kolejni levinowscy bohaterowie wybieramy się w podróż w jej poszukiwaniu i Was serdecznie w tę podróż zapraszamy

Czytaj całość


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI