Teatr reminiscencyjny - innowacja w Pograniczu

6 sierpnia 2019 - konsultacje z Wojciechem Kłosowskim dotyczące wdrożenia w pracę Pogranicza jednej z czterech sprawdzonych, modelowych innowacji na rzecz osób starszych.

 


Pogranicze znalazło się wśród 10 podmiotów wyłonionych w konkursie na bezpłatne doradztwo, pomagające zrealizować jedną z czterech modelowych innowacji społecznych. W ramach wsparcia do Ośrodka "Pogranicze" przyjedzie doradca Wojciech Kłosowski – ekspert samorządowy, specjalista w zakresie zagadnień rozwoju lokalnego oraz polityki społecznej. Poprzez spotkania konsultacyjne będzie on pracował  z nami nad planem wdrożenia innowacji  i adaptacjami modelu do istniejących warunków i możliwości.

Innowacja, którą będziemy wdrażać w Pograniczu - teatr reminiscencyjny - dąży do otwarcia potencjału twórczego osób starszych z chorobami otępiennymi na działania performatywne i pozawerbalne formy komunikacji. Umożliwia im wyrażanie siebie, własnych emocji oraz przeżyć poprzez pracę terapeutyczno-sceniczną. Otwiera ich z powrotem na świat.

Proces adaptacji innowacji na grunt działąń Pogranicza będą wspierać również pomysłodawcy i autorzy poszczególnych innowacji oraz zespół Towarzystwa Inicjatyw Twórczych “ę”.

Doradca: Wojciech Kłosowski jest ekspertem samorządowym, specjalistą w zakresie strategicznego planowania rozwoju lokalnego i regionalnego, rewitalizacji miast oraz lokalnych i regionalnych polityk społecznych. Od ponad 20 lat pracuje jako doradca władz samorządowych. Jest autorem lub współautorem wielu strategii miejskich i regionalnych, programów rewitalizacji miast oraz miejskich polityk społecznych. Tworzył i wdrażał liczne projekty i programy w obszarze polityki społecznej, kultury i aktywizacji społecznej. Jest między innymi autorem polityki społecznej Łodzi, Rybnika, Gorzowa Wielkopolskiego i Kutna. Obecnie pracuje nad polityką społeczną Słupska.

Teatr reminiscencyjny

Dorośli i starsi w Pograniczu

Teatr reminiscencyjny - innowacja w Pograniczu [fot. W. Szumiński]

Teatr reminiscencyjny - innowacja w Pograniczu. Spotkanie warsztatowe


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI