Spotkanie z Mają Komorowską

Biała Synagoga,18-19 maja. Projekcja filmu "Panny z Wilka" (reż. A.Wajda) oraz spotkanie z aktorką


 

 

 

 

 

 

 

W lutym obiecała przyjechać do Sejn ponownie - i słowa dotrzymała. Maja Komorowska po raz kolejny jest gościem Pogranicza. W sobotę 18 maja w Białej Synagodze odbędzie się projekcja filmu w reżyserii Andrzeja Wajdy "Panny z Wilka", dzień później - 19 maja - z Mają Komorowską porozmawia Krzysztof Czyżewski.

Sobota 18 maja
Projekcja filmu "Panny z Wilka" w reżyserii Andrzeja Wajdy (1979)
Godzina 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

Niedziela 19 maja
Spotkanie z Mają Komorowską
Rozmowę prowadzi Krzysztof Czyżewski
Godzina 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

Maja Komorowska (Maria Tyszkiewicz) - ur. 23 grudnia 1937 r. w Warszawie. Aktorka teatralna i filmowa, profesor Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Obecnie gra w Teatrze Współczesnym („Mimo wszystko” Johna Murrella w reż. Waldemara Śmigasiewicza) i gościnnie w Teatrze Dramatycznym („Szczęśliwe dni” Samuela Becketta). Od wielu lat jeździ na spotkania z publicznością. Rozmawia o swojej pracy i ważnych dla niej ludziach. Czyta wiersze wybitnych poetów oraz fragmenty swoich książek.

Zaangażowana w sprawy społeczne; w czasach stanu wojennego pracowała w Prymasowskiej Radzie Społecznej oraz w Komitecie Pomocy Internowanym i ich Rodzinom, później w S.O.S z Jackiem Kuroniem. Dziś jest członkiem Rady Hospicjum Onkologicznego.

W 1993 roku ukazała się książka Mai Komorowskiej 31 dni maja (Wydawnictwo Tenten), w 2004 roku książka Barbary Osterloff Pejzaż, Rozmowy z Mają Komorowską (Oficyna Wydawnicza Errata), w 2014 r. Pytania, które się nie kończą – rozmowy z Tadeuszem Sobolewskim (wydanie: Mazowiecki Instytut Kultury we współpracy z Wyd. Czuły Barbarzyńca Press). W roku 2017 - Pejzaż. Rozmowy z Mają Komorowską dawne i nowe Barbary Osterloff (wydanie: Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego).

Sejneńskie Rozmowy. Gość: Maja Komorowska

"Panny Z Wilka" (1979) - polsko-francuski film psychologiczny w reżyserii Andrzeja Wajdy, będący adaptacją opowiadania Jarosława Iwaszkiewicza pod tym samym tytułem. Opowiada historię niespełna 40-letniego Wiktora Rubena, który po nagłej śmierci przyjaciela postanawia uciec od monotonnego życia i odwiedzić gospodarstwo wujostwa w Rożkach oraz sąsiadujący z nim dwór Wilko. Ponad dekadę wcześniej - tuż przed wybuchem I wojny światowej - poznał tam sześć młodych sióstr. Po przyjeździe odkrywa, jak ważną osobą był przed laty dla mieszkanek Wilka, ożywają wspomnienia i dawne uczucia, panny z Wilka zmuszone zostają do zastanowienia się nad swoimi losami i życiowymi niepowodzeniami. Film otrzymał Nagrodę Specjalną Jury na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdańsku oraz znalazł się w ścisłej czołówce kandydatów do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI