Pracownia Gucia Zaczarowanego i baśń "O Egle i Żaltisie".

listopad 2021, Krasnogruda.


Pracownia Gucia Zaczarowanego w Krasnogrudzie nastawiona jest na ogólny rozwój artystyczny najmłodszych mieszkańców naszego regionu. Uczęszczają do niej dzieci w  wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, najmłodszym czasem towarzyszą rodzice lub dziadkowie. Nazwa pracowni pochodzi od ulubionej lektury z dzieciństwa Czesława Miłosza, patrona Krasnogrudy - „Gucio zaczarowany” Zofii Urbanowskiej - to historia chłopczyka zamienionego w muchę,  w postaci owada poznającego prawidła natury i świat drobnej fauny. Książka jest źródłem pomysłów na wprowadzane najmłodszych w świat przyrody i ekologii, ale pracownia zajmuje się też innymi tematami. Zajęcia to splot działań plastycznych, opowieści, eksperymentu i zabawy. Spotkania odbywają się raz w tygodniu, trwają dwie i pół godziny. Ostatnio pracowaliśmy nad litewsko-polską baśnią o pięknej Egle i Żaltisie, księciu jeziora. Powstały inspirowane opowieścią prace w różnych technikach – rysunek, kolaż, monotypia żelowa, wyklejanki z wykorzystaniem „papieru artystycznego”, czyli dawnych abstrakcyjnych prac, pozostających po różnych eksperymentach plastycznych.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI