Pogranicze na Targach książki w Białymstoku

W dniach 21-23 kwietnia po raz szósty w Białymstoku odbyły się Międzynarodowe Targi Książki. To jedyne tej rangi wydarzenie we wschodniej Polsce, główny patronat nad nim kolejny raz objęła Gazeta Wyborcza.


Pogranicze uczestniczyło w targach po raz pierwszy. Zaprezentowało swoją bogatą ofertą wydawniczą na stoisku nr. 65 na pierwszym pietrze Opery i Filharmonii. Przywieźliśmy trzy nowe książki, które specjalnie przygotowaliśmy na to święto.

VI Międzynarodowe Targi Książki w Białymstoku. Festiwal literacki „Na pograniczu kultur”

21-23 kwietnia 2017 r., Białystok, Opera i Filharmonia Podlaska – Europejskie Centrum Sztuki, ul. Odeska 1 

Od sześciu lat Białystok znajduje się w gronie prestiżowych miast w Polsce, które organizują targi książki. Atutem białostockich targów jest znakomita lokalizacja imprez targowych (centrum miasta), a także fakt, że to jedyne targi książki w północno-wschodniej Polsce. Wydawcy mają więc niepowtarzalną szansę, aby swoją ofertę zaprezentować w tej części kraju.

W roku ubiegłym na targi książki do Białegostoku przyjechało 70 czołowych wydawnictw, a targi odwiedziło ok. 20 tysięcy Podlasian. W tym roku impreza będzie nie mniej okazała, bowiem swój udział w targach zapowiedziało 82 czołowych wydawców, a wśród nich takie wydawnictwa jak: Czarna Owca, Czarne, Znak, Wydawnictwo Literackie, Rebis, Agora S.A., Sonia Draga, Zysk i S-ka, Grupa Wydawnicza Foksal, Helion, Karakter, Dowody na Istnienie, Książkowe Klimaty, Nasza Księgarnia i wiele innych. 

Targi Książki w Białymstoku zyskały też status imprezy międzynarodowej, bowiem w targach – tak jak w roku ubiegłym – poza wydawnictwami polskimi, udział wezmą także wydawnictwa i autorzy z Białorusi. 

VI Międzynarodowym Targom Książki w Białymstoku towarzyszł, tak jak w latach poprzednich, festiwal literacki „Na pograniczu kultur” w ramach którego odbyły się liczne warsztaty dla dzieci, warsztaty literackie, spotkania autorskie z wybitnymi pisarzami i ogólnopolskie premiery książek. W ubiegłym roku w ramach festiwalu odbyło się, m.in. 28 spotkań pisarzy z publicznością, a udział w nich wzięło prawie dwa tysiące widzów i uczestników warsztatów. 

O targach książki Niebywałe Suwałki

 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI