Opowieści Pogranicza i Gości. [FOTO]

8-10 lutego 2018 rok,
Sejny / Krasnogruda


Coroczne spotkanie wymiany myśli i doświadczeń z gośćmi zaproszonymi i prezentacja programów realizowanych w ubiegłym roku. W spotkaniu uczestniczyli 

twórcy teatru dziecięcego i szkoły autorskiej "ŁEJERY" z Poznania  - Elżbieta Drygas i Jerzy Hamerski oraz rodzice dzieci uczących się w szkole , muzyk i kompozytor - Lech Jankowski, twórcy i aktorzy  z Teatru Kana ze Szczecina, pisarka Zofia Piłasiewicz


OPOWIEŚCI W POGRANICZU

Sejny / Krasnogruda

8-10 lutego 2018 rok

 

Nie pierwszej to zimy w Pograniczu słuchamy opowieści minionego roku – czego nas nauczył, w którą stronę skierował, jakie pytania pozostawił i co udało się podczas tych 365 dni, 5 godzin i 49 minut stworzyć. Pięknie zapraszamy, nie tylko do podróży, co już samo w sobie będzie darem dla nas. Zapraszamy Państwa do przywiezienia ze sobą własnych opowieści. Nie takich, które są prezentacją albo występem na konferencji. Postaramy się stworzyć przestrzeń do snucia opowieści intymnych, jak przy ognisku albo w kręgu bliskich, jak na zimowym zapiecku. Będziemy mieli na każdą opowieść od godziny do dwóch. Jeśli będą do tego potrzebne inne media poza słowem, zapewnimy je.

Pomiędzy opowieściami był czas na książki, koncert, spektakl, filmy i wystawy, które powstały w Pograniczu w 2017 roku. Do swoich pracowni tym razem zaprosili: Bożena Szroeder, Małgorzata Sporek-Czyżewska, Urszula Wasilewska, Wojciech Szroeder, Wiesław Szumiński, Michał Moniuszko, Piotr Fiedorowicz i Krzysztof Czyżewski.

Oczywiście opowieści były również otwarte dla tych, którzy chcieli tym opowieściom się przysłuchać, wziąć udział w rozmowie czy nawiązać współpracę.

Z serdecznym pozdrowieniem,

Zespół Pogranicza

Program spotkania

 

8 lutego (czwartek)

przyjazd gości

19.00 - "Kroniki sejneńskie", spektakl w reżyserii Bożeny Szroeder  (Biała Synagoga w Sejnach)

20.30 - Pierwsze opowieści zaproszonych Gości

9 lutego (piątek)

11.00 - "Miasteczko" - spotkanie z Wiesławem Szumińskim, autorem wystawy składającej się z cyklu litografii Isahara Ben Rybaka "Sztetl, mój zburzony dom, wspomnienie"; tekstów Mosze Kulbaka z książki "Mesjasz z rodu Efraima"; cyklu współczesnych fotografii Wiesława Szumińskiego z miasteczek Podlasia, które do wybuchu II wojny były sztetlami; rzeźby z patyczków z której wyłania się kształt miasteczka.

13.00 - Opowieści Gości

15.30 - Spacer uliczkami Sejn i opowieść Bożeny Szroeder

17.00 - "Makatkowa Sejneńszczyzna" - spotkanie z Urszulą Wasilewską - pomysłodawczynią i koordynatorką projektu projektu "Miłość i zgoda - domu ozdoba. Makatkowa Sejneńszczyzna (wystawa w Białej Synagodze)

18.00 - "Most", premierowy pokaz filmu (Biała Synagoga w Sejnach)

20.30 - Opowieści Gości

10 lutego (sobota)

11.00 - "Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza. Pamiątki" - premierowy pokaz najnowszej kolekcji (Biała Synagoga w Sejnach)

13.00 - Małe centrum świata - spotkanie z Krzysztofem Czyżewskim (Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa)

15.30 -  Opowieści Gości 

17.00 - Silva rerum - wystawa w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie, spotkanie z twórczynią Małgorzatą Sporek-Czyżewską

18.00 - Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego - pokaz pracy warsztatowej (MCD w Krasnogrudzie)

20.00 Opowieści Gości

11 lutego (wyjazd gości)

W spotkaniach 9 lutego uczestniczyli taże przedstawiciele Departamentu Kultury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego oraz  Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej. 9 osobowa grupe reprezentowaliMonika Lange (DK), Katarzyna Korycka (DK), Anna Pietkiewicz (DK), Eliza Szadkowska (DK), Małgorzata Mruczek (DK), Marta Pacewicz (DK), Eliza Dubrowska (DK), Karolina Radłowska ( PMKL), Urszula Kamińska (PMKL).

Opowieści Pogranicza 8-10 luty 2018


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI