OKTS w Grodnie (k. Międzyzdrojów), Szczecinie i Poznaniu (22-27 maja)
24 maja - Grodno, 25 maja - Szczecin, 26 maja - Poznań. Koncerty Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego
Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego wyruszyła, by w najbliższych dniach wystąpić na trzech różnych festiwalach, w trzech różnych miastach.
22-24 maja, godzina 19.15, Grodno (k. Międzyzdrojów) – warsztaty z Michaelem Alpertem zwieńczone wspólnym koncertem, w ramach festiwalu Wiosna Monodramu
Wiosna Monodramu to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, początkowo odbywające się Wolinie, a od 2016 roku w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów w Wolińskim Parku Narodowym. Jego ideą jest zebranie na jednej scenie różnych stylów ekspresji artystycznej i najlepszych spektakli, których na co dzień trudno szukać w jednym miejscu. Bezpłatne bilety na wydarzenie dostępne są w MDK w Międzyzdrojach oraz w Publicznej Bibliotece w Wolinie. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Europejski Fundusz Rozwoju Wsi Polskiej.
25 maja, godzina 22.00, Szczecin (Zamek Książąt Pomorskich) – koncert w ramach 53. Przeglądu Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT
Przegląd Teatrów Małych Form KONTRAPUNKT to jeden z najstarszych i największych polskich festiwali teatralnych. Niezmiennie, od ponad pół wieku, jego sednem jest nurt konkursowy, czyli prezentacja tego, co na teatralnych scenach ważne i wartościowe. To swoisty barometr kondycji współczesnego teatru, a do tego emocjonująca rywalizacja. Grand Prix Przeglądu przyznaje w głosowaniu publiczność, spektakle nurtu konkursowego ocenia także profesjonalne jury.
KONTRAPUNKT to nie tylko sztuka teatru. To interdyscyplinarny festiwal, na którego tygodniowy program składa się kilkadziesiąt wydarzeń artystycznych. To kolejne, pozakonkursowe prezentacje spektakli oraz szeroki nurt OFF KONTRAPUNKT, dedykowany teatrowi niezależnemu.
26 maja, godzina 20.00, Poznań (ul. Żydowska) – koncert w ramach Simchat Chajim Festival
Simchat Chajim, czyli radość życia!
Istotą festiwalu jest wielokulturowa przeszłość południowej Wielkopolski. Obszar ten był niegdyś zamieszkiwany przez liczną społeczność żydowską. Bogata kultura, wspólne dziedzictwo i historia to elementy, które są kołem napędowym festiwalu. Nie brak jednak odwołań do współczesności, widzom przybliżane są piękne zakamarki Izraela, prezentowane są spektakle i filmy. Simchat Chajim, w języku hebrajskim oznacza „radość życia” - dlatego organizatorzy chcą rozświetlić zapomniane szczęście i pokazać jak ciekawe jest żydowskie dziedzictwo.
Simchat Chajim Festival to połączenie przeszłości z teraźniejszością, poszukiwanie radości życia i odnajdywanie jej w różnych przejawach sztuki i kultury.
Serdecznie zapraszamy!