Notatka: Sejneńskie rozmowy - spotkanie czwarte.

5 lutego 2019 – w kolejnej odsłonie Sejneńskich rozmów udział wzięli sejneńscy lekarze: Teresa Witkowska, Henryk Usowicz oraz Robert Wojczulis


Umysł <=> Ciało <=> Duch czyli o Sztuce Leczenia

Pediatra, chirurg, neurolog... . Jednym słowem: lekarz – współczesny szaman w białym kitlu, w którego ręce składamy nasze zdrowie i życie. Zabiegany, z nosem w historii leczenia, ciągle uczący się, aby nadążyć za rozwojem współczesnej medycyny, dociekający, wykonujący kawał detektywistycznej roboty, aby „po pierwsze nie szkodzić”.

Wprawny słuchacz, wnikliwy obserwator, nierzadko jednego dnia odnoszący spektakularny sukces, a zaraz za nim druzgocącą porażkę (lub na odwrót). W służbie drugiemu człowiekowi – który nie jest jedynie zbiorem poszczególnych organów czy narządów i nie wystarczy wymienić lub naprawić uszkodzoną część, aby poprawić jego funkcjonowanie.

Jak żyć i co robić, żeby żyć dobrze? Kochać życie. Bezwarunkowo. W przedstawicielu każdej profesji widzieć przede wszystkim człowieka, bo człowiek jest w tym wszystkim najważniejszy.

22 lutego gościem Sejneńskich rozmów będzie Maja Komorowska – aktorka teatralna i filmowa. Zostajemy więc w kręgu Sztuki, bo przecież „świat jest teatrem”, a każdy z nas ma do odegrania co najmniej jedną rolę.


Sejneńskie rozmowy #4. Z notatnika Agnieszki Fiedorowicz
Foto: Wiesław Szumiński
(niniejsza notatka pochodzi z serii zapisków pospotkaniowych)

Sejneńskie rozmowy #1 - Łona

Sejneńskie rozmowy #2 - Radek Liszewski

Sejneńskie rozmowy #3 - Mikołaj Trzaska


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI