Niebywałe Suwałki o koncercie z Orkiestry Klezmerskiej z Michaelem Alpertem

Koncert na  zakończenie rocznego programu muzycznego pt:"Tratwa Muzykantów".


 Trwające od tygodnia warsztaty z Orkiestrą Klezmerską Teatru Sejneńskiego miały swój finał w środę, 18 października podczas koncertu z Michaelem Alpertem, multiinstrumentalistą i współtwórcą zespołu „The Brave Old World”.

Muzycy Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego od lat pracują na zasadzie wymiany doświadczeń ze znakomitymi muzykami. Relację mistrz – uczeń w trakcie programu Tratwa Muzykantów – pomiędzy Nowym Jorkiem a Sejnami w tym roku podtrzymywali: David Krakauer, Frank London, Raphael Rogiński i Mikołaj Trzaska. W muzycznym spotkaniu z Davidem Krakauerem uczestniczyła wyjątkowo również suwalska publiczność. Zespół pracuje pod okiem Wojciecha Szroedera.

 

Michael Alpert to ostatni z mistrzów, z którym akurat w tym cyklu przyszło pracować młodym artystom. Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa znów wypełniła się muzyką i opowieścią o rodzinie, historii. Rodzina Alperta pochodzi z miejscowości Molietai na Litwie – artysta związany jest więc z naszym pograniczem. Sejneńskie „Pogranicze” określił nawet mianem jednej z „wysp pokoju” – miejsc na świecie, w których czuje się jak w domu. A dom muzyka znajduje się obecnie w Szkocji. To spokojne miejsce stanowi przeciwwagę dla miasta, w którym artysta spędził dużą część życia – Michael Alpert przez wiele lat mieszkał w Nowym Jorku. Alpert nie tylko wykonuje pieśni jidysz, ale też zbiera je, zachowując historię i tradycję, za co został doceniony przez Kongres Stanów Zjednoczonych.

Fot. Niebywałe Suwałki


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI