Młodzi Kronikarze w podróży

25 listopada 2019 - wizyta studyjna w dwóch muzeach na Podlasiu. Młodzi Kronikarze poznawali sposoby pozyskiwania, archiwizowania i eksponowania materiałów archiwalnych i historycznych.

 

Uczestnicy programu „Domowe Dziejopisanie” odwiedzili Białystok i Wasilków, a w nich miejsca przechowujące dzieła sztuki, pamiątki i wspomnienia ważne dla historii regionu i kraju: Muzeum Podlaskie i Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. W Muzeum Podlaskim miało miejsce spotkanie z dyrektorem muzeum Andrzejem Lechowskim, który opowiadał o podstawowych technikach zabezpieczania i archiwizowania dokumentów i pamiątek historycznych, w tym o digitalizacji. Uczestnicy obejrzeli tamtejszą pracownię digitalizacji, skanery i atelier fotograficzne, mieli okazję rozmawiać z pracownikami i pytać o interesujące ich rzeczy. Następnie zwiedzano Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej w Wasilkowie – skansen z zabytkami architektury drewnianej i zbiorami etnograficznymi z regionu, w tym wnętrze dziewiętnastowiecznej chaty chłopskiej przeniesionej ze Starej Grzybowszczyzny – małej wsi z obrzeża Puszczy Knyszyńskiej, z charakterystycznym wyposażeniem, o którym bardzo interesująco opowiadał przewodnik, oraz klasycystyczny modrzewiowy dwór ziemiański, z muzealną częścią mieszkalną i wystawami zabytkowego rękodzieła. Zwiedzano także budynek starej szkoły i klasy z kałamarzami w pulpitach ławek. W jednej z takich klas uczestnicy wzięli udział w warsztacie kaligrafii.

Podróż Kronikarzy 25 listopada 2019


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI