Janusz Makuch "MOST HERETYKÓW, CZYLI O FKŻ W KRAKOWIE" [FOTO] [VIDEO]

5 grudnia w cyklu spotkań „Opowieści o współistnieniu” gościem Kawiarni "Piosenka o Porcelanie" był JANUSZ MAKUCHSpotkanie zatytułowane "Most heretyków, czyli o Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie" prowadził Krzysztof Czyżewski.

Janusz Makuch - współtwórca i dyrektor Festiwalu Kultury Żydowskiej w Krakowie. Urodził się w 1960 roku w Puławach. Studiował filologię polską na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Nagrodzony dyplomem Ministerstwa Spraw Zagranicznych za zasługi na polu promowania Polski poza granicami kraju (2003), Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski za zasługi w zachowaniu kultury żydowskiej (2008), laureat Nagrody im. Ireny Sendler, fundowanej przez Fundację Taubego (2008).

 
5 grudnia (sobota) 2015 roku, godz. 18.00 / Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie
 
O Festiwalu:
Pierwszy Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie została zorganizowany w roku 1988. Miał on ogromne znaczenie symboliczne, był poświęcony kulturze, która została skazana na zapomnienie w komunistycznej Polsce.

 Stopniowo Festiwal rozwinął się w znane na całym świecie, coroczne międzynarodowe wydarzenie, prezentujące współczesną kulturę żydowską z Izraela i Diaspory. Trwa 10 dni, które wypełnione są prawie 200 wydarzeniami - koncertami, warsztatami, wykładami, wystawami. Każdego roku przyciąga około 150 artystów i 30-tysięczną publiczność z całego świata. Wszyscy oni przyczyniają się do budowania świata wolnego od antysemityzmu, pełnego szacunku dla odmiennych kultur, religii i poglądów.

 
W 2006 roku Stowarzyszenie FKŻ otrzymało nagrodę Sergio de Mello za działania na rzecz pokojowego współistnienia i współdziałania społeczeństw, religii i kultur, przyznawaną przez kapitułę, w skład której wchodzą m.in. prezydent Rzeczypospolitej Polskie, Ambasador Brazylii i Wysoki Komisarz Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców.
 
Festiwal Kultury Żydowskiej to wspaniałe wydarzenie artystyczne o wielkim znaczeniu dla promocji kultury żydowskiej i tolerancji zostało również dostrzeżone przez prasę zagraniczną, m.in. przez The New York Times, International Herold Tribune, La Stampa, Ha’aretz, The Huffingtn Post, Maariv, The Guardian.

 

 

 

Pobierz / Download

Janusz Makuch "MOST HERETYKÓW, CZYLI O FKŻ W KRAKOWIE"


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI