Filmowe portrety "Bruno Schulz" / 10 lipca 2017

Pogranicze zaprasza na cykl KINO POGRANICZA: BRUNO SCHULZ, reżyseria Adam Sikora. Komentarz i wprowadzenie: Krzysztof Czyżewski.


Bruno Schulz, malarz, rysownik, pisarz, autor Sklepów cynamonowych i Sanatorium pod klepsydrą, zginął z ręki ss-mana na ulicy getta w Drohobyczu.

Po latach został uznany za artystycznego geniusza: jego książki przetłumaczono na kilkadziesiąt języków, a prace malarskie zdobią najsłynniejsze galerie i muzea Europy i Ameryki. Stał się najbardziej rozpoznawalnym w świecie polskim twórcą. 

Międzynarodowe Centrum Dialogu, Krasnogruda/ 10 lipca (poniedziałek) 2017, godz. 18.00

 

O filmie:

Bruno Schulz jest dziś jednym z najbardziej znanych na świecie i inspirujących polskich twórców, czytanym i budzącym fascynację od Stanów Zjednoczonych, poprzez Europę, aż do Japonii. Rodzinny Drohobycz, galicyjską prowincję, będącą najważniejszym źródłem jego twórczości, podniósł do rangi ziemi obiecanej. Gleby dusz niespokojnych, podróżujących ku własnej prawdzie...

Magię jego prozy i twórczości plastycznej ukazuje film dokumentalny, będący nie tylko rekonstrukcją życia pisarza, ale przede wszystkim dziełem kreacyjnym, które prowadzi nas śladami tajemnic, rękopisów, rysunków i kobiet Schulza. Wspomnienia świadków łączy z obrazami z schulzowskiego pogranicza jawy i snu, jego obsesyjnej mitologii. W pracy nad tym filmem spotyka się bowiem dokumentalna dociekliwość biografki Agaty Tuszyńskiej z wizualnym wizjonerstwem reżysera – Adama Sikory oraz artystyczną maestrią animatora Marcina Podolca.

Autorzy filmu: 

reżyseria: Adam Sikora; scenariusz: Agata Tuszyńska; zdjęcia: Tomasz Woźniczka; dźwięk: Maciej Kaliński; producent: Agnieszka Traczewska.

Koprodukcja: Studio Largo/TVP/PISF/Silesia Film/NINA

KINO POGRANICZA - "BRUNO SCHULZ" 10 lipca 2017


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI