Filmowa Kolekcja Opowieści Pogranicza. Postacie.

Artyści i twórcy Kolekcji.


Koordynatorka projektu:

Bożena Szroeder - animatorka kultury, pedagog i reżyser teatralny z 30-letnim stażem. Od wielu lat prowadzi pracownię teatralną z dziećmi i jest liderem programu „Kroniki sejneńskie”. Z teatrem dziecięcym wyreżyserowała spektakle „Róża” i „Kroniki sejneńskie” (w 2009 roku spektakl zaproszony został do Nowego Jorku i prezentowany był 10 razy w Teatrze LaMaMa). Jest autorką nowatorskiego programu edukacji interkulturowej dla dzieci, który jest realizowany w szkołach sejneńskich i stał się wzorem dla szkół z innych regionów Polski. W 2012 roku za całokształt działań edukacyjnych otrzymała nagrodę im. Ireny Sendlerowej "Za Naprawianie Świata".
Jest współtwórczynią Muzeum Tradycji Kulturowych Sejn oraz zastępcą redaktora naczelnego polsko-litewskiego pisma „Almanach Sejneński”. Jest pomysłodawczynią wielokrotnie nagrodzonego programu filmowego pt:"Kolekcja Filmowa Opowieści Pogranicza".

Warsztaty animacji filmowej:

Daria Kopiec. Urodzona w 1983 r. W 2003 r. ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Gdyni - Orłowo. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi na Wydziale Operatorskim, specjalizacja: Animacja i Filmowe Efekty Specjalne. Na drugim roku studiów zorganizowała I Przegląd Filmów Animowanych ANIMAKCJA w Łodzi. Od listopada 2006 r. do marca 2007 r. stypendium w École Nationale Supérieure des Arts Visuels – La Cambre w Brukseli.
Od lutego 2008 r. do dnia dzisiejszego reżyser studenckiego teatru Politechniki Łódzkiej „Teatr Nieobliczalny” [http://teatr.p.lodz.pl/]. W ramach jego działalności powstały cztery spektakle: "Factory" (2008 r.) na podstawie dramatu Factory Igora Bauersimy, spektakl "Słowa-walizki" (2010 r.), autorska adaptacja na podstawie książek Lawis’a Carroll’a "Przygody Alicji w Krainie Czarów" oraz "O tym, co Alicja odkryła po drugiej stronie lustra", spektakl "Magic Afternoon" (2011 r.) oraz spektakl "Podwyżka" (2012 r). W lutym 2012 r. odbyła się premiera spektaklu lakowego na motywach powieści Michael’a Endego pt.: "Momo" w Teatrze Lalki i Aktora „Pinokio” w Łodzi w jej reżyserii.
Od 2010 r. pracuje jako kolorystka materiałów filmowych (na systemie DaVinci Resolve) w firmie Packshot. W 2011 r. prowadziła warsztaty z pikselacji w ramach Polskiej Prezydencji Se-ma-for European/Asian Express 2011 r. (Pekin, Madryt, Tokio, Paryż). Efektem warsztatów jest film animowany. W 2012 i 2013 r. prowadziła warsztaty z młodzieżą w Ośrodku „Pogranicze – sztuk, kultur i narodów” w Sejnach, w wyniku których powstało 8 filmów animowanych opowiadających o wielokulturowości Sejneńszczyzny.
Na swoim koncie ma realizację kilku teledysków. Wyreżyserowała teledysk dla łódzkiego zespołu Samokhin Band ("Habibi"), dla zespołu PIN ("Film o sobie"), dla zespołu Lady Pank ("Dziewczyny dzisiaj z byle kim nie tańczą"), dla zespołu Manchester ("Nie chce się spać"), dla zespołu T.Love („Lucy Phere)
FILMOGRAFIA
Anunnaki (2004), Wella-Viva One Night Mouse (2005), Femme fatale (2005), Osiem (2006), Agata Nowicka opowiada o twórczych inspiracjach codzienności - PROJEKT ENDO oraz Karolina Gruszka o adaptacjach filmowych prozy Iwaszkiewicza (2008), Nescafee 3 in 1 (2008), Zuzanna (2010), Filmowa Kolekcja Opowieści Pogranicza, (2012, 2013), "Gucio Zaczarowany" (2015). Misteria Dzieciństwa (2016)

Joanna Polak - reżyser, zajmująca się głównie animacją filmową, videoinstalacją symultaniczną i filmoterapią.Urodzona 12 marca 1978 r. w Lublinie. Ukończyła Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie i Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Komunikacji Multimedialnej. Dyplom mgr sztuki, realizatora obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii, ze specjalnością: reżyser filmu animowanego, uzyskała w 2003; asystentka w Zakładzie Sztuki Mediów Cyfrowych w ISP WA UMCS w Lublinie.
Prowadzi eksperymenty w zakresie cyfrowej grafiki animacyjnej. Poza kwestiami stricte artystycznymi interesują ją pionierskie badania na polu filmoterapii, które owocują interesującymi wynikami, osiągniętymi we współpracy z naukowcami z ośrodków leczenia uzależnień i programem wychodzenia z bezdomności. W 2011 r. otrzymała stopień doktora na UMCS w Lublinie.
Jej filmy, videoinstalacje, fotografie, rzeźby, makramy i obrazy były prezentowane na 23 wystawach, 61 festiwalach (na 5 kontynentach), 13 kanałach telewizyjnych (Europa, Azja, USA) i w ponad 300 prezentacjach. Jest autorką 83 filmów głównie animowanych. Jej aktualne poszukiwania twórcze skupiają się wokół eksperymentów z video instalacją symultaniczną. Współpracuje z TVP. Współtwórczyni Kolekcji Filmowej Opowieści Pogranicza (2010-2017)

Warsztaty plastyczne:

Aleksandra Kotarska – absolwentka malarstwa (ASP Gdańsk), absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży, finalistka olimpiady artystycznej, stypendystka marszałka województwa podlaskiego, uczestniczka programów realizowanych w Pograniczu
Dominika Turowicz – absolwentka historii sztuki na warszawskiej ASP, absolwentka Liceum Plastycznego w Łomży, laureatka ogólnopolskiej olimpiady artystycznej, uczestniczka programów realizowanych w Pograniczu.

Warsztaty dźwiękowe:


Patryk Masłowski - realizator dźwięku, puzonista, absolwent Realizacji Dźwięku na Akademii Filmu i Telewizji w Warszawie. Wieloletni uczestnik programów edukacyjnych "Pogranicza", gdzie obecnie prowadzi Pracownię Dźwięku i dokumentacje pracy "Pogranicza". Interesuje się nowatorskimi metodami pracy z dźwiękiem. Współpracował i grał z m.in dj Lenarem, Marcinem Dymiterem, Kamilem Słowikowskim, Steve Swell
 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI