Camera Pro Classica: Zuzanna Stradowska, Zuzanna Całka

Sobota 26 października 2019, godzina 18.00, Biała Synagoga w Sejnach. Wstęp wolny


Zapraszamy na kolejny z koncertów z cyklu Camera Pro Classica. Wystąpią Zuzanna Stradowska, Zuzanna Całka. W programie utwory Dymitra Szostakowicza, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego.

Zuzanna Stradowska, Zuzanna Całka
w programie utwory Dymitra Szostakowicza, Witolda Lutosławskiego, Krzysztofa Pendereckiego
26 października 2019
g. 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

ZUZANNA STRADOWSKA – urodzona 23 maja 1991 roku, naukę gry na wiolonczeli rozpoczęła w siódmym roku życia w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Emila Młynarskiego w Warszawie, następnie kontynuowała edukację w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Zenona Brzewskiego w Warszawie w klasie p. prof. Romana Hoffmanna. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie p. prof. Andrzeja Wróbla. Grywała w Polsce, jak i za granicą: Słowacja, Czechy, Litwa, Węgry, Austria, Niemcy, Francja i Ukraina (z Orkiestrą Filharmonii Lwowskiej). W 2011 roku wzięła udział w międzynarodowym festiwalu muzyki współczesnej „Contrasts” we Lwowie wykonując trio Pawła Mykietyna. Jest laureatką konkursów wiolonczelowych w Poznaniu, Zielonej Górze, Wrocławiu i Warszawie, harfowego w Warszawie oraz kameralnych wraz z kwartetem i triem w Sochaczewie, Rybniku, Łodzi, Krakowie i Jurmali (Łotwa). Gra na instrumencie Wojciecha Topy z 2004 roku. Współpracowała przy nagrywaniu płyt oraz trasach koncertowych muzyki rozrywkowej ze znanymi polskimi zespołami muzyki alternatywnej i rozrywkowej. Jest również absolwentką filozofii na Uniwersytecie Warszawskim.

ZUZANNA CAŁKA – warszawska pianistka. Na fortepianie gra od 7 roku życia. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fortepianu Jerzego Sterczyńskiego i w klasie kameralistyki Barbary Halskiej, gdzie kilkukrotnie otrzymała stypendium Rektora dla najlepszych studentów. W ramach programu Erasmus kształciła się także w Uniwersytecie Sztuki w Berlinie w klasie fortepianu Sorina Enaschescu. Pianistka jest laureatką pierwszych nagród na konkursach pianistycznych i kompozytorskich w Polsce, Czechach i na Ukrainie. W lipcu 2019 zdobyła pierwszą nagrodę na konkursie kompozycji natychmiastowej Transatlantyk Instant Composition Contest, komponując muzykę do dwóch filmów krótkometrażowych. Od kilku lat komponuje muzykę autorską oraz na zamówienie dla teatrów i mediów. Pod koniec 2018 roku wydała płytę „Warsaw Concerto” z utworami Chopina, Paderewskiego i z tytułowym Koncertem Warszawskim, która koncepcyjnie nawiązuje do romantycznej historii Warszawy – rodzinnego miasta pianistki, a także zawiera utwór o tym samym tytule. Zuzanna Całka występuje w różnorodnych projektach artystycznych: solo, z orkiestrami i w zespołach kameralnych na festiwalach w całej Europie.

Camera Pro Classica

Camera Pro Classica: Zuzanna Stradowska, Zuzanna Całka


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI