Camera Pro Classica: Manuel Fernandez. Recital fortepianowy

Sobota, 7 marca 2020, godzina 18.00. Biała Synagoga w Sejnach. Wstęp wolny


Interpretacje Manuela Fernandeza charakteryzują się szczerością i pokazują osobowość, charyzmę a także siłę pianisty. Dzięki niej przybliża nie zawsze łatwy repertuar każdemu rodzajowi publiczności. Gra zarówno klasyczne utwory muzyki współczesnej, jak i nowe dzieła mniej znanych kompozytorów. Występuje niemal we wszystkich krajach europejskich a także w Azji.

Camera Pro Classica
Manuel Fernandez
Recital fortepianowy. W programie: Mompou, Schoenberg, Kurtag, Feldman, Detoni
7 marca 2020
g. 18.00
Biała Synagoga w Sejnach
Wstęp wolny

Manuel Fernandez rozpoczął edukację muzyczną w rodzinnym mieście Logrono w Hiszpanii w Conservatorio Profesional de Música de La Rioja, w klasie profesora Juan José Albiyana. Nieoceniony wpływ na jego późniejszą karierę interpretatora muzyki XX wieku miał pianista Pedro Espinosa z Madrytu, z którym również współpracował w tym okresie.

Kontynuował studia w Akademii Muzycznej w Krakowie, w klasie profesora Andrzeja Pikula a następnie z prof. Mariuszem Sielskim. Kolejny etap edukacji to Akademia Muzyczna w Katowicach i współpraca z prof. Czesławem Stańczykiem i prof. Andrzejem Jasińskim, a także z prof. Andrzejem Dutkiewiczem na Uniwersytecie Muzycznym w Warszawie. W tym czasie wyjeżdżał również do Włoch na zajęcia z Lya de Barberiis z Conservatorio di Santa Cecilia w Rzymie.

Podczas edukacji w Polsce zdobywał liczne nagrody i wyróżnienia na konkursach w Hiszpanii (Fermin Gurbindo, Juventudes musicales ), we Włoszech (Gravina in Puglia), Niemczech (Juventudes musicales ) , Szwajcarii i Polsce (Konkurs Chopinowski w Ostrowie Wielkopolskim). Uczestniczył także w konkursach interpretacji muzyki współczesnej w Krakowie, Rzymie, Bernie i Rotterdamie.

Po zakończeniu edukacji w Polsce zdecydował głębiej odkrywać muzykę XX i XXI wieku, dlatego wyjechał do Szwajcarii. Tam współpracował z Musikhochschule w Lucernie i z Uniwersytetem Muzycznym w Zurichu ( z Florianem Hoelscherem i Martinem Christem). To właśnie tam rozpoczął swoją karierę pianisty specjalizującego się w muzyce współczesnej, występując niemal we wszystkich krajach europejskich a także w Azji. Swoje koncerty od tego czasu opierał niemal wyłącznie na muzyce XX i XXI wieku występując na festiwalach w Hiszpanii, Polsce, Szwajcarii, Holandii, Niemczech, Włoszech, Portugalii, Austrii, Ukrainie, Malezji, Indonezji i Mongolii.

Interpretacje Manuela Fernandeza charakteryzują się szczerością i pokazują osobowość, charyzmę a także siłę pianisty. Dzięki niej przybliża nie zawsze łatwy repertuar każdemu rodzajowi publiczności. Gra zarówno klasyczne utwory muzyki współczesnej, jak i nowe dzieła mniej znanych kompozytorów.

Camera Pro Classica

Camera Pro Classica: Manuel Fernandez. Recital fortepianowy [fot. D. Masłowska]


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI