,,Barwy polskiego średniowiecza" - Koncert zespołu Jerycho
Biała Synagoga, 19.07. 2021 godz. 18
Zapraszamy Państwa serdecznie na wyjątkowy koncert z cyklu Camera pro Classica, który poszerza nasz program lata w Pograniczu 2021. 19 lipca o godzinie 18 w Białej Synagodze wystąpi zespół Jerycho - grupa wokalna wykonująca historyczne śpiewy polskie i łacińskie, stosując improwizowaną polifonię.
Bilety: 30/25
Drodzy Państwo, rezerwacje biletów na koncerty telefonicznie albo mailowo: 570 647 167, sekretariat@pogranicze.sejny.pl.
Wystąpią: Paweł Szczyciński, Mateusz Grzyb, Tomasz Jarnicki, Stanisław Szczyciński i Bartosz Izbicki (kierownictwo)
Jerycho - Zespół wokalny posługujący się tradycyjnym idiomem śpiewu sakralnego. Kreując nową przestrzeń muzyczną wokół motetów, tropów i sekwencji grupa urzeczywistnia wizję żywej tradycji śpiewu praktykowanej do XIX wieku. Zespół zadebiutował w 2014 roku i od tej pory prowadzi ożywioną działalność koncertową w Polsce i za granicą (Czechy, Węgry, Litwa, Austria). Program “Laudario Polonico” przedstawiony 2015 roku na festiwalu “Pieśń naszych korzeni” w Jarosławiu został wydany na CD. Kolejne płyty zespół przygotował dla wydawnictwa Musica Iagellonica - “Wincenty z Kielczy: Oficjum o św. Stanisławie” (2015) oraz “Oficjum i msza o św. Janie Jałmużniku” (2016). W 2016 roku zespół we współpracy z Marcelem Pérès’em przygotował program “966 – chrzest Mieszka”, który później został zarejestrowany (2017) i wydany na płycie (2019). W 2018 roku miała miejsce premiera albumu “Surgit Leo fortis”, który przedstawił wizję praktyki muzykowania późnośredniowiecznych bractw z Polski i Czech. W tym samym roku - na 100-lecie odzyskania niepodległości - zespół wydał płytę „Bogarodzica”. Oba albumy zostały płytami numeru czasopisma „Ruch Muzyczny” (nr 1/2019). W 2019 roku zespół wydał album „Golgotha” z pieśniami wielkopostnymi, a na zamówienie festiwalu Misteria Paschalia wykonał liturgicznie trzygodzinne nabożeństwo Ciemnych Jutrzni na Wielki Piątek. We wrześniu 2019 zespół wystąpił na festiwalu „Trigonale” (Maria Saal, Austria). Od 2019 roku zespół bierze udział w dużych projektach wokalno-instrumentalnych (z towarzyszeniem sekcji continuo), takich jak: ,,Bogarodzica - continuum continuo" (Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP z hymnami Diomedesa Cato i Franciszka Liliusa), “Vesperae Resurrectionis 1620-2020” (praktyka falso-bordone oraz contrapunctus fractus z rękopisów jezuickich), “Beatitudines, czyli staropolski przepis na szczęście” (kontrafaktury z kancjonałów protestanckich).
Bartosz Izbicki – muzykolog i organista. Uczeń ks. prof. Jerzego Pikulika i Marcela Pérès’a. Od przeszło 20 lat zajmuje się polską tradycją chorału, monodii liturgicznej i pieśni nabożnej. W 2013 roku założył zespół Jerycho, z którym realizuje swoją wizję muzyki sakralnej – zakorzenionej w tradycji i atrakcyjnej dla współczesnego słuchacza.