9 kwietnia 2014 - "Agon Pogranicza, Pamięć i Kultura głęboka" - Krzysztof Czyżewski w Nowym Jorku

9 kwietnia 2014 o 18.00 w The New School for Social Research w Nowym Jorku odbyło się spotkanie "Agon Pogranicza, Pamięć i Kultura głęboka - konwersacja z Krzysztofem Czyżewskim".


Spotkanie moderowane było przez Elzbietę Matynię (Międzynarodowe Centrum Badań nad Demokracją) oraz Jeffa Goldfarba (Public Seminar). 

Więcej o spotkaniu...

Elżbieta Matynia - profesor socjologii kultury i polityki na New School for Social Research w Nowym Jorku. Absolwentka polonistyki i socjologii Uniwersytetu Warszawskiego. W Polsce obecnie blisko związana z Dolnośląską Szkołą Wyższą. Twórczyni i dyrektorka Międzynarodowego Centrum Badań nad Demokracją (TCDS), autorka wielu projektów badawczych i edukacyjnych w krajach Europy Środkowej i Wschodniej, Ameryki Łacińskiej i Afryki. Autorka kilkudziesięciu artykułów i prac poświęconych współczesnej kulturze demokratycznej, m.in prezentowanej na Alternativie książki Performative Democracy, której równoległą amerykańską edycję w prestiżowej serii Yale Cultural Sociology wydanej przez Paradigm.

Jeffrey C. Goldfarb jest profesorem socjologii w prestiżowej New School for Social Research w Nowym Jorku, w której wykładała m.in. Hannah Arendt. Zajmuje się kulturą polityczną i socjologią mediów, a w swoich najnowszych badaniach skupia się na koncepcji "polityki drobnych spraw", pokazując fundamentalną rolę potencjału politycznego, który obecny jest w codziennych kontaktach między ludźmi. Zdaniem Goldfarba ten potencjał, który prowadzi do budowania alternatywnej kultury politycznej w społeczeństwie, zdolny jest przekształcić rzeczywistość polityczną państw i regionów świata. 

W ostatnich latach Goldfarb inspiruje się szczególnie pracami Hannah Arendt, Irvinga Goffmana i Michela Foucault. W swojej najnowszej książce Reinventing Political Culture (2011) obrazuje zmiany społeczne na przykładzie polskiej Solidarności, wyborów prezydenckich Baracka Obamy w USA oraz konfliktu palestyńskiego. Goldfarb prowadzi też blog internetowy Deliberately considered, na którym podejmuje, wraz z zaproszonymi gośćmi, tematy demokratyzacji różnych regionów świata. 

To również wieloletni badacz związków kultury i polityki w Europie Środkowej, w tym polskiego teatru studenckiego i opozycji demokratycznej. Do jego najważniejszych publikacji należą: The Politics of Small Things: The Power of the Powerless in Dark Times (2006), After the Fall: The Pursuit of Democracy in Central Europe (1992), The Cynical Society: The Culture of Politics and the Politics of Culture in American Life (1991), Beyond Glasnost: The Post-Totalitarian Mind (1989), On Cultural Freedom: An Exploration of Public Life in Poland and America (1982),a także The persistence of freedom: the sociological implications of Polish student theater (1980). 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI