9 kwietnia 2011- Ektoplazma w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

Zespół Ektoplazma powstał z inicjatywy Raphaela Rogińskiego. Jest to kontynuacja pracy muzykologicznej lidera, obejmującej temat swingu w jego najbardziej archaicznej odmianie. Z częścią muzyków tego składu wykonywał już cygański swing i adaptował utwory pochodzące z archiwalnych nagrań, pierwszych orkiestr dętych z terenów Missisipi grających archaiczny swing.


Teraz, w rozszerzonym składzie zespół wykonuje utwory Raymonda Scotta. Twórczość tego kompozytora wymyka się z konkretnych ram nazewnictwa. Jego wczesne utwory są na pewno wynikiem tradycji jewish swingu. Ten wielki prąd w muzyce amerykańskiej przypada na lata od 30 do 50 dwudziestego wieku. Swing bardzo szybko przeniknął do popkultury, a muzyka Scotta zagościła w każdym amerykańskim domu tego okresu w postaci ścieżek dźwiękowych do bajek Warner Bros. Jako eksperymentator jeszcze w erze swingu komponował utwory z pomocą wyliczeń akustycznych. W latach 50 poświęcił się konstruowaniu nowych, elektronicznych instrumentów jeszcze długo przed słynnym Moogiem, takich jak takich jak np: Clavivox czy Electonium. Bardzo szybko zaczął komponować z ich pomocą. Były to głównie futurystyczne reklamy i kołysanki dla dzieci. Utwory tego kompozytora są odtworzone przez zespół Ektoplazma tak, aby podkreślić też osobowości muzyków zaproszonych do projektu, jednak bardzo delikatna ingerencja w struktury utworów pozwoli słuchaczom w pełni usłyszeć genialność tego kompozytora.


Skład:

Wacław Zimpel - klarnet
Michał Górczyński - saksofon
Raphael Rogiński - gitara
Bartłomiej Tyciński - gitara
Ksawery Wójciński - kontrabas
Paweł Szpura - perkusja

 

 

 

9 kwietnia 2011 - Ektoplazma /koncert/

9 kwietnia 2011 - Ektoplazma w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI