8 października - Sejny agorą pogranicza

Nowy tydzień rozpoczną ważne wydarzenia o znaczeniu międzynarodowym. Sejny staną się tego dnia agorą pogranicza - centrum, wokół którego będzie się toczyło życie polityczne, kulturalne oraz handlowe regionu.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

8 października 2018 to dzień spod znaku wydarzeń o znaczeniu międzynarodowym. Warto współuczestniczyć w tych niecodziennych spotkaniach. 

Przedpołudnie

W Białej Synagodze w Sejnach odbędzie się współorganizowane przez Pogranicze spotkanie zamykające współfinansowany przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych projekt "Budowa relacji społecznych, gospodarczych, kulturalnych, edukacyjnych i turystycznych mieszkańców stref przygranicznych Polski i Litwy". Celem projektu jest m. in. przygotowanie strategii działania transgranicznego, polsko-litewskiego obszaru funkcjonalnego. W ramach diagnozowania potrzeb lokalnych społeczności przeprowadzono szerokie ankietowanie mieszkańców 7 polskich gmin i 3 litewskich rejonów wspólnego pogranicza. Dotychczas odbyło się 6 debat poświęconych podstawowym zagadnieniom, np. edukacji, ochronie środowiska czy komunikacji.

Poniedziałkowe spotkanie będzie ostatnim - podzielonym na dwie części:

- godzina 10.00 - Dyskusję na temat transgranicznej współpracy kulturalnej poprowadzi Krzysztof Czyżewski - animator kultury, poeta i eseista.
- podczas drugiej części konferencji uczestnicy podsumują zebraną wiedzę i doświadczenia oraz porozmawiają o najważniejszych punktach rodzącej się strategii rozwoju polsko-litewskiego pogranicza.

Organizatorzy spodziewają się wielu znamienitych gości, m. in. z Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP, litewskiej administracji rządowej, przedstawicieli władz samorządowych Polski i Litwy. Swoją obecność zapowiedziała Pani Urszula Doroszewska - Ambasador Nadzwyczajny i Pełnomocny RP w Republice Litewskiej.

Po południu

O godzinie 16.00, w sejneńskim Ośrodku Kultury odbędzie się organizowany przez Burmistrza Miasta Sejny i Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce Dialog Obywatelski o przyszłości Europy z udziałem Filipa Skawińskiego - Analityka Politycznego przedstawicielstwa KE w Polsce. Dialog obywatelski ma formę debat publicznych z politykami UE lub politykami krajowymi, regionalnymi i lokalnymi. Struktura debat to pytania i odpowiedzi. Każdy może zadać pytanie, zgłosić swoje uwagi oraz wypowiedzieć się na temat wpływu unijnej polityki na codziennie życie. Można również podzielić się swoją wizją przyszłości Europy. Debaty odbywają się w różnych miastach w UE, udział w nich jest bezpłatny, a wiele z nich jest transmitowanych na żywo.

Przyjazne Pogranicze

Dialog Obywatelski o przyszłości Europy

Chcą wspólnego rozwoju - Radio 5


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI