4 sierpnia 2010 - Cukunft w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

LATO W POGRANICZU - Koncert zespołu Cukunft w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej, g. 20.00.


Skład zespołu: Raphael Rogiński – gitara elektryczna, Paweł Szamburski – klarnet, Paweł Szpura – perkusja, Michał Górczyński – klarnet basowy, saksofon.

Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa, 4 sierpnia (środa) godz. 20.00, Bilety: 20/15 zł

http://www.myspace.com/cukunft

Zespół Cukunft (w języku Jidish „Przyszłość”) powołał do życia gitarzysta Raphael Rogiński. Założeniem projektu jest kontynuowanie tradycji muzyki żydowskiej Europy Wschodniej z całym jej bogactwem oraz we wszelkich odmianach. Wykonując utwory przedwojenne muzycy odtwarzają je i interpretują, komponując utwory własne robią to w ramach całego spektrum muzyki żydowskiej, która dla zespołu jest wciąż żywa. Repertuar powstaje spontanicznie, ale jednocześnie poparty jest badaniami muzykologicznymi oraz socjologicznymi. W chwili obecnej skład zespołu to kwartet: Raphael Rogiński – gitara elektryczna, Paweł Szamburski – klarnet, Paweł Szpura – perkusja, Michał Górczyński – klarnet basowy, saksofon, lecz do współpracy często zapraszani są goście (min. Kuba Kossak – fagot, Adam Różański – perkusja, Piotr Kaliński – perkusjonalia, Tomasz Duda – saksofon barytonowy, Konstanty Usenko- wiolonczela). W pierwszym składzie zespół opracował utwory kompozytora i poety żydowskiego Mordechaja Gebirtiga (1877-1942) żyjącego i tworzącego w międzywojniu, w mieście Kraków. Właśnie ten repertuar został nagrany na maxi singiel “ Lider fun Mordechaj Gebirtig” w 2004 roku. W następnym składzie zespół wykonuje dzieła polskich kompozytorów i poetów żydowskich (Icyk Manger, Mosche Shneur, David Beigelman i innych) oraz utwory skomponowane przez Raphaela Rogińskiego. Zespół skupia się w tym przypadku na miejskiej tradycji muzyki żydowskiej. Oszczędne, wręcz minimalne opracowanie i wykonywanie utworów daje możliwości wsłuchania się w dźwięki charakterystyczne dla współczesnej muzyki żydowskiej tak, jak jej współczesność widzi zespół. W tym momencie zespół wykonuje prawie wyłącznie wiejską muzykę żydowską z terenów Galicji. Tańce “frejlaks”, “turkiszer”, czy “voleks” przetwarzając się przez oryginalne brzmienie zespołu, stają się współczesnym repertuarem dla współczesnej „orkiestry klezmerskiej”.


Realizacja: Marcin Pawlukiewicz


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI