4 maja 2013 - Domowe Melodie w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

4 maja 2013 roku w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej zagrał zespół Domowe Melodie.

 


Domowe melodie to muzyczny projekt trójki szalenie oryginalnych temperamentów: Justyny Chowaniak - kompozytorki i autorki tekstów, Staszka Czyżewskiego (kontrabas) i Kuby Dykierta (gitara, perkusja).

Połączyło ich kreatywne i nieszablonowe podejście do muzyki, jak i do procesu jej tworzenia, czego następstwem jest ich debiutancki album.

Teksty na płytę to forma pamiętnika, który Justyna w pewnym momencie postanowiła wyciągnąć z szuflady. Jak sama tłumaczy: "Domowe Melodie to projekt kilkunastu własnoręcznie nabazgranych i skomponowanych piosenek. W domu. Razem z płaczem, spalonym garnkiem, gorączką i dziurawą skarpetą". Znajdziemy w nich szczerość, całą gamę emocji, a przede wszystkim rzadko spotykaną dojrzałość emocjonalną. Teksty, w połączeniu z brzmieniem pianina, kontrabasu i tzw. Przeszkadzajek sprawiają, że otrzymujemy dawkę subtelnego grania.

Domowe Melodie to długo oczekiwana odpowiedź na otaczającą nas ze wszystkich stron muzyczną papkę i dowód na to, że warto spełniać swoje marzenia. Trójka muzycznych zapaleńców, która własnym kosztem nagrała i wydała płytę jest tego doskonałym przykładem.

Na początku 2013 czytelnicy portalu "Music is" ogłosili zespół Domowe Melodie "Debiutem roku 2012", a ich płyta została wybrana przez czytelników portalu "Uwolnij muzykę" "Najlepszym polskim albumem 2012", w głosowaniu pokonując Hey, Marię Peszek i wielu innych.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI