4 SIERPNIA LOTTO - SEJNEŃSKA SPÓŁDZIELNIA JAZZOWA

 Lotto to zespół który wydał najlepszą, zdaniem krytyków i publiczności - płytę 2016 roku. O ich muzyce piszą najważniejsze magazyny muzyczne na całym świecie. Znakomici muzycy, Mike Majkowski, Paweł Szpura, Łukasz Rychlicki, którzy w poprzednich latach byli częstymi gośćmi w Spółdzielni Jazzowej. 



 LOTTO

 

Łukasz Rychlicki - gitara

Mike Majkowski - kontrabas

Paweł Szpura - perkusja

 

Zespół założony pod koniec 2012 roku, skupiający trzy kreatywne umysły współczesnej muzyki.

Razem eksplorują granice takich rodzajów muzyki jak improv, country, noise, minimalizm, tworząc muzykę hipnotyczną i wzruszającą jednocześnie. Debiutancki album ASK THE DUST został wydany pod koniec 2014 roku przez LADO ABC.

 

Drugi album LOTTO został wydany w kwietniu 2016 roku przez wytwórnię Instant Classic i spotkał się z bardzo ciepłym przyjęciem krytyki. Min. w plebiscycie Gazety Wyborczej na płytę roku, ELITE FELINE, zajęła pierwsze miejsce. Podobnie na portalu beehype, gdzie także głosowało kilkudziesięciu dziennikarzy. Większość rankingów wymieniało tą płytę w swoich zestawieniach na wysokich pozycjach, min. Nowa MuzykaNoise Magazine, słuchacze audycji HCHJazzSoulPolitykaKinkyowlPolifoniaGazeta Magnetofonowa.

 

LOTTO  zagrało wiele koncertów w tym na istotnych festiwalach takich jak: Jazz Jantar w Gdańsku, Nickelsdorf Konfrontationen in Austria, Densités in France, Kraak in Belgium (z Konradem Smoleńskim) na Heidelberg's Enjoy JazzOFF FestivalUNSOUND FestivalARTACTS Festival / St. Johann in Tirol.

 

Jak się jednak okazuje, grana w perfekcyjnym skupieniu muzyka o tak prostej strukturze może się okazać wyjątkowo wciągającym doświadczeniem. Niekoniecznie skomplikowane formy pochłaniają najmocniej.

POLITYKA

 

Elite Feline wypełniły dwie długie kompozycje będące czymś na kształt halucynogennych dźwiękowych oparów przenikających w łagodnym tempie do naszej podświadomości.

NOWA MUZYKA

 

Lotto przypomina zespół głodnych wiedzy geniuszy którzy przechodzą przez strumień gorączkowych improwizacji. Gdy nagle dokonują oślepiającego odkrycia, celebrują pojedynczą myśl, wielokrotnie ją powtarzając. 

attn:magazine

 

„Ask the Dust” nie poddaje się łatwym klasyfikacjom. Album przeskakuje między nastrojowym, powolnym eksperymentem na pograniczu rocka i jazzu, a nieskrępowaną wysokooktanową improwizacją i dronową post-rockową dekonstrukcją, zredukowaną do pojedynczych akordów gitary i strzępów sprzężeń, które unoszą się w powietrzu jak kurz w upalny letni dzień.

Weed Temple

 

LINKS

 

GAZETA WYBORCZA:

http://wyborcza.pl/7,113768,21132610,wygraj-z-lotto-elite-feline-plyta-roku-wyborczej.html

 

BEEHYPE:

http://beehy.pe/best-of-2016/poland-3/

 

TYGODNIK POWSZECHNY:

https://www.tygodnikpowszechny.pl/najtrudniej-jest-nie-grac-146574

 

FREE JAZZ BLOG:

http://www.freejazzblog.org/2016/08/lotto-elite-feline-instant-classic-2016.html

 

POLIFONIA:

http://polifonia.blog.polityka.pl/2016/04/15/zagraj-z-lotto/#more-10089

 

FYH:

http://fyh.com.pl/recenzje/lotto-elite-feline/

 

ONET:

http://muzyka.onet.pl/jazz/lotto-elite-feline-i-jachna-mazurkiewicz-buhl-dzwieki-ukryte-recenzja/gw49x8

 

NOWA MUZYKA:

http://www.nowamuzyka.pl/2016/04/21/lotto-elite-feline/

 

POLISH JAZZ BLOG:

http://polish-jazz.blogspot.com/2016/06/lotto-elite-feline-2016.html

 

TEGO SŁUCHAM:

http://tegoslucham.pl/?s=blog&id=962

 

WEED TEMPLE:

https://weedtemple.wordpress.com/2016/11/08/lotto-elite-feline/

 

KRYTYKA POLITYCZNA:

http://krytykapolityczna.pl/kultura/muzyka/z-dala-od-protest-songu/

 

HCH:

http://www.polskieradio.pl/9/710/Artykul/1711463,Muzyczne-podsumowanie-roku-2016

 

JAZZSOUL:

http://jazzsoul.pl/2016/12/29/najlepsze-polskie-jazzowe-plyty-2016-wedlug-jazzsoul-pl/

 

KINKYOWL:

http://kinkyowl.pl/najlepsze-polskie-albumy-2016-rokuu/

 

 

THE QUIETUS: 

http://thequietus.com/articles/20029-listen-lotto-on-instant-classic

 

BANDCAMP: 

http://lottoband.bandcamp.com/releases

 

YOUTUBE: 

https://www.youtube.com/watch?v=AK2XX4wauz0

https://www.youtube.com/watch?v=AK2XX4wauz0

 

FACEBOOK: 

https://www.facebook.com/pages/LOTTO/1498413413742477?ref=aymt_homepage_panel

 

 

Łukasz Rychlicki - urodził się w 1977 roku, mieszka w Warszawie. Znany przede wszystkim z grania w zespole KRISTEN, założonym pod koniec lat 90. Jego styl gry jest trudny do zdefiniowania, porusza się na granicy ustalonych norm i improwizacji.

Razem z Pawłem Szpurą stworzył duet zadedykowany Albertowi Aylerowi w którym zanurzyli się w brudnym, bezkompromisowym avant free jazzie. Współpracował z takimi postaciami jak Robert Piernikowski, Mikołaj Trzaska, Piotr Kurek, 1988.

 

Mike Majkowski - urodził się w 1983 roku w Sydney, od 2011 roku mieszka w Berlinie. Aktywny w szerokim spektrum współczesnej muzyki, zarówno w ramach improwizacji jak i kompozycji, brał udział w wielu projektach od 2001 roku. Oprócz LOTTO Mike znany jest głównie ze swojej solowej pracy oraz jako część Hailu Mergia Trio (razem z Tonym Buckiem), Konzert Minimal (berliński kolektyw wykonujący kompozycje współczesnej muzyki), oraz BLIP (razem z Jimem Denleyem). Majkowski posiada aktywny wkład w rozszerzenie i udoskonalenie możliwości technicznych kontrabasu. Jego solowa muzyczna aktywność oparta jest głównie na powtarzających się strukturach i ich mutacjach, relacji między ciszą a pulsem. Mike współpracował z takimi postaciami jak: Chris Abrahams, Marshall Allen, Han Bennink, Peter Brötzmann, Mike Cooper, Axel Dörner, Cor Fuhler, Kraig Grady, Mazen Kerbaj, Catherine Lamb, Paul Lovens, Magda Mayas, Bob Mintzer, Mike Nock, Robert Piotrowicz, Jon Rose, Alexander von Schlippenbach, Hollis Taylor and Mikolaj Trzaska. 

 

Paweł Szpura - urodził się w 1980 roku, mieszka w Warszawie. Jego styl gry na perkusji jest wypadkową wielu tradycji. W jego grze można usłyszeć wpływy arabsko-afrykańskie i tureckie. Istotny jest także wpływ wielu amerykańskich rockowych perkusistów z przełomu lat 60 i 70. Szpura gra ze znakomitym wyczuciem, zaskakując słuchacza rozwijającymi się rytmami lub wprowadzając go w głęboki trans. Jego styl jest kontynuacją tradycji zapoczątkowanej przez takich perkusistów jak Ed Blackwell i Hamid Drake. Oprócz LOTTO, Paweł jest znany z takich zespołów jak: Wovoka, Cukunft, Hera i zespołu Mikołaja Trzaski wykonującego soundtrack do filmu Róża.

 
 
 

Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI