3 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 3

Trzeci dzień warsztatów rozpoczął się wyprawą jednej z grup do położonej w dolinie Czarnej Hańczy   miejscowości Turtul i Suwalskiego Parku Krajobrazowego.   Przewodnikiem wyprawy był Piotr Malczewski. 


W tym czasie w Krasnogrudzie odbywały się warsztaty prowadzone przez Dariusza Korbańskiego. Zajęcia dotyczyły podstaw warsztatu graficznego i kompozycji. Podczas praktycznych zajęć młodzież poznała najważniejsze zasady rządzące harmonijną kompozycją, poznali układy; m. in. symetryczny, otwarty, zamknięty, dynamiczny, hierarchiczny. 

Zwieńczeniem warsztatu było stworzenie przez każdego uczestnika kompozycji na zaproponowane przez prowadzącego słowa; podróż, gość, inny/nieznajomy, współpraca, dialog, pogranicze.

Mirosława Korbańska z grupą młodych warsztatowiczów zbierała z pól krasnogrudzkich odciski form głazów narzutowych, które później będą wykorzystane do wykonania projektu kamienia.

Monika Mamińska-Domagalska poprowadziła warsztat śpiewu tradycyjnego oparty na polskich pieśniach tradycyjnych.

Bożena Szroeder opowiedziała o swojej pracy z młodzieżą sejneńską, z którą od lat tworzą projekt "Filmowa Kolekcja Bajek.Opowieści Pogranicza". Na zakończenie zaprezentowano kilkanaście filmów animowanych powstałych podczas warsztatów. 

Wieczorową porą augustowska grupa młodzieży zaprezentowała swój projekt dotyczący  Rosjan staroobrzędowcówmieszkających nieopodal Augustowa,  w miejscowościach Bór i Gabowe Grądy. Prezentacja dotyczyła ich historii. kultury, religii, zaprezentowane zostały pieśni wykonywane przez zespół "Riabina".

Wieczór zakończył się pokazem fotografii Piotra Malczewskiego z komentarzem autora. Była to prezentacja fotografii pt. „CZARNA HAŃCZA I WIGIERSKI PARK NARODOWY”, która przedstawiała jeden z najpiękniejszych szlaków wodnych w Polsce, który wiedzie Czarną Hańczę i Kanałem Augustowskim przez Wigierski Park Narodowy i Puszczę Augustowską.

3 lipca 2013 - Atlantyda Pogranicza - Dzień 3


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI