30 października 2009 - Zaniechane melodie

Premiera filmu Kuby Pietrzaka "Zaniechane melodie" oraz zabawa taneczna w ludowym stylu zorganizowana przez Stowarzyszenie Krusznia w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej.


Zaniechane Melodie - premiera filmu
Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa

Stowarzyszenie Krusznia i Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" zapraszają na premierę filmu Kuby Pietrzaka "Zaniechane melodie" oraz zabawę taneczną w ludowym stylu.

Program spotkania
- Słowo wstępne o działaniu Stowarzyszenia Krusznia.
- Premiera filmu "Zaniechane melodie" w reżyserii Kuby Pietrzaka
- Kulisy filmu - Zaniechane melodie - rozmowa z twórcami i bohaterami produkcji
- Spotkanie i działanie : Papuciówka - rekonstrukcja zabawy. Muzyka na żywo, gra Kapela w Składzie; muzyka wirowa - obierki, polki, fokstroty, walce
 
Sejneńska Spółdzielnia Jazzowa (Dawna Jesziwa)
30 października 2009
godz. 18.00, Wstęp wolny


 
Kuba Pietrzak - operator-samouk, realizator i montażysta obrazu, muzykant-amator. Nie ukończył żadnej szkoły filmowej, bo do żadnej się nie zakwalifikował. Operatorskiego sznytu nabrał współpracując z niezależnymi studiami produkcji telewizyjno-filmowej w Warszawie. Z kamerą zaprzyjaźnił się w wieku 12 lat i od tamtej pory uporczywie rejestrował wszystko co nie uciekało zbyt szybko i zbyt daleko. Muzykanci oraz tradycyjni grajkowie okazują mu wiele cierpliwości, dzięki czemu powstało kilka form filmowych bardziej lub mniej związanych z muzyką ludową. Filmy o tematyce etnograficznej realizował wspólnie z Agnieszką Jackowiak. W ramach tej współpracy powstała ludowa opowieść o tkactwie południowego Mazowsza oraz dokument o siedemnastowiecznym foluszu z Orawy. Oba filmy powstały przy wsparciu finansowym Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Autor kilku filmów dokumentalnych oraz programów telewizyjnych emitowanych na antenie TVN Turbo oraz TVN Warszawa. Realizator cyklu hobbystycznego o tematyce motoryzacyjnej - "Legendy PRL-u". W chwili obecnej realizuje zdjęcia do filmu dokumentalnego pt.: "Franciszka Racisa Recepta na Życie"

Stowarzyszenie Krusznia - organizacja pozarządowa działająca na terenie Suwalszczyzny. Działalność Stowarzyszenia skupia się na niezależnej kulturze i sztuce, dawnej i współczesnej. W dawnej poszukujemy źródeł informacji o odrębności etnicznych społeczności. Interesuje nas początkowy okres kształtowania się krajobrazów kulturowych danego miejsca, wzajemnych wpływów człowieka i przyrody. Zapisujemy tradycyjne zwyczaje i obrzędy, poznajemy historię etnograficzną polskiej wsi. W kulturze współczesnej pasjonuje nas, muzyka, fotografia i film. Uprawianie sztuk wszelakich, połączenie tego co jest i było - obecnie dziś. Wszystko to realizowane jest w duchu - polskiej - improwizacji. O wydarzeniach i zdarzeniach piszemy w biuletynie bandy krusznia.blogspot.com 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI