30 maja 2014 - spotkanie "Medea: Obca - Inna - Swoja" [FOTO] [VIDEO]

30 maja 2014 w krasnogrudzkiej kawiarni "Piosenka o Porcelanie" w Międzynarodowym Centrum Dialogu o godzinie 19.00 odbyło się spotkanie z cyklu "Opowieści o współistnieniu" tym razem poświęcone było tematowi "Medea: Obca - Inna - Swoja". Gośćmi spotkania były Eva Hoffman, polsko-amerykańska pisarka i historyk, doktor literatury angielskiej i amerykańskiej oraz Ruth Padel - brytyjska poetka klasyczna i dziennikarka, profesof poezji w Oxford University. Spotkanie prowadzone przez Krzysztofa Czyżewskiego, tłumaczył Tomasz Wyszkowski. 


Eva Hoffman dorastała w Krakowie, zanim jako nastolatka wyemigrowała do Kanady, a następnie Stanów Zjednoczonych. Po otrzymaniu tytułu doktorskiego na Harvardzie, pracowała jako redaktorka The New York Timesa, i wykładała na licznych uniwersytetach w Stanach i Wielkiej Brytanii. Jest autorką siedmiu książek, między innymi "Zagubione w przekładzie" i "Po Takiej Wiedzy: Pamięć, Historia i Dziedzictwo Holokaustu", jak również dwóch powieści; "Tajemnica" oraz "Iluminacje". Jej eseje i wyklady zazwyczaj traktują o problemach wypędzeń, pamięci oraz psychoanalizie i prawach człowieka. Wielokrotnie brała udział w programach radiowych, między innymi w dwuczęściowej serii o kulturowej przeszłości stosunków Polsko-Żydowskich dla Radia BBC. Wśród nagród, które zdobyła znajduje się między innymi stypendium Guggenheima, Nagroda Literacka Whitinga, nagroda Amerykańskiej Akademii Sztuki i Literatury, nagroda Fundacji Kościuszkowskiej za "Sztetl: Świat Żydów polskich"  oraz radiową Prix Italia. Obecnie mieszka w Londynie. 

Ruth Padel jest wielokrotnie nagradzaną, brytyjską poetką, która rozpoczęła swoją karierę od nauczania antycznej greki. Obecnie wykłada poezję na King's College w Londynie. Jest autorką dziesięciu tomików poezji - najnowsze z nich to "Darwin - A Life in Poems" - wierszowana biografia jej pra-pra-pradziadka, Karola Darwina, oraz "The Mara Crossing" - traktujący o migracji zwierząt i ludzi. Jej książki spoza gatunku beletrystyki to między innymi opracowanie na temat greckiej tragedii, podróznicza opowieść o ochronie tygrysów w Azji oraz studium poświęcone mitom greckim i muzyce rockowej. Jest członkinią Royal Society of Literature i radną Londyńskiego Towarzystwa Zoologicznego. Więcej na stronie www.ruthpadel.com

30 maja 2014 - spotkanie "Medea: Obca - Inna - Swoja"


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI