30 listopada 2007 - Muzyka Miejsca

Koncert podsumowujący pierwszą odsłonę projektu Muzyka Miejsca. 


Serdecznie zapraszamy na koncert podsumowujący pierwszą odsłonę projektu Muzyka Miejsca. 

Chcemy zaprezentować Państwu Nową Muzykę Sejneńską skomponowaną w trakcie warsztatów  i spotkań z muzykami, którzy byli przewodnikami tej pracy. W koncercie wystąpią młodzi tworzący dźwięki Muzyki Miejsca:  Rabin, Wróbel, Blintek - MAKABI, Kornik, Mazak, Zubek, Ola,  Dominika, Przemek, Demon, Maciek, Kacper, Tomek, Damian,  Bartek, Wo & Mi oraz: 

 

Patryk Zakrocki - ukończył studia wyższe na wydziale filologii polskiej UW, studiował kompozycję u prof. B. Schaeffera, brał udział w Międzynarodowych Kursach Muzyki Współczesnej w Krakowie i Bystrzycy. Skrzypek, perkusista, animator warszawskiej sceny improwizowanej, kompozytor. Założyciel Zakładu Produkcji Dźwięku: www.zaklad.org. 

Pete Paulau - Jest gitarzystą legendarnej białoruskiej alternatywnej grupy rockowej N.R.M. Gra na domrze w zespole Kriwi założonym w 1996 roku, który jest obecnie jednym z najlepszych zespołów sceny etnicznej; jego styl określany jest jako autentyczny folk łączący archaiczne tradycje śpiewu i współczesnego dźwięku z elementami improwizacji. 

Bauagan Mistrzów - Bauagan Mistrzów odważnie deklaruje: "Na przekór powszechnie panującej modzie powielania stylów muzycznych tworzymy swoje i nie boimy sie innowacji, oryginalności i niepopadania w schematy". Bezkompromisowość i radość, którą członkowie zespołu czerpią z grania sprawia, że ich koncerty cieszą się ogromnym powodzeniem i przyciągają coraz szersze rzesze wielbicieli. Bauagan Mistrzów został założony przez kontrabasistę Norbulla i początkowo zaistniał jako projekt skupiający zaprzyjaźnionych muzyków na dosyć luźne improwizacje w okolicach jazzu i hip-hopu. W obecnej formie Bauagan dojrzał do w pełni zaaranżowanych utworów rozczapierzonych stylistycznie między jazzem, muzyką klubową, ragga i współczesnym hip hopem. Tą unikatową mieszankę nazwali "międzystyl". 

MadMajk - Syn mazurskich jezior i lasów, urodzony 1982 roku w Węgorzewie. Pod koniec 2002 roku założył z bratem Malikiem soundsystem SingleDread. Od tamtego czasu regularnie masują ludzi basem i dobrym słowem w rytmach słonecznego reggae. Współpracował z wieloma artystami polskiej sceny, co jak twierdzi daje mu największą inspirację w tworzeniu muzyki.  OlaMonola - Śpiewa odkąd pamięta. Muzyka zawsze wypełniała jej życie. Żyć w muzyce pomagają jej wspaniali kumple z dwóch składów Singledread i Bauagan Mistrzów. Muzyka bardziej naturalna niż oddychanie, prostsza niż horyzont, głębsza od możliwości jej poznania.  Paweł Szamburski - klarnecista, muzyk improwizujący. Jest założycielem i liderem zespołu "Meritum". Udziela się w wielu projektach muzycznych - miedzy innymi: Tupika, Cukunft, o.Grandier, Sztetlach. Znany ze współpracy z Galimadjazem, prowadzi także autorski cykl imprez z muzyką improwizowaną "Djazzpora". 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI