29 września - 1 października 2011 - Lektorium Sejneńskie, II edycja - warsztaty

29 września - 1 października 2011 odbyły się warsztaty II edycji Lektorium Sejneńskiego w Krasnogrudzie.


 

Tematem przewodnim kolejnej edycji programu Lektorium Sejneńskie warsztatów jest Rodzinna Europa. Tytuł projektu nawiązuje do słynnej książki Czesława Miłosza, wydanej w 1960 roku w Paryżu przez środowiska antykomunistycznej emigracji, przetłumaczonej na prawie wszystkie języki europejskie, komentowanej przez wybitnych humanistów europejskich. Dla Miłosza „rodzimość” to był problem zakorzenienia Środkowoeuropejczyka we wspólnym dziedzictwie europejskim, nikłej wiedzy Zachodu o wschodniej części kontynentu, zburzenia zimnowojennego muru. Dla uczestników projektu Rodzinna Europa jest punktem wyjścia i inspiracją do zgłębiania tematów ważnych dla młodych Europejczyków dzisiaj: problemów wspólnotowości Europy jako całości, zadomowienia w nowej Europie wszystkich jej mieszkańców, ich kompetencji międzykulturowej, umożliwiającej życie razem w świecie otwartych granic, migracji ludności, powstawania nowych pograniczy kulturowych. Pierwsze spotkanie w Krasnogrudzie poświęcone było trzem tematom: pojeciu mitu i jego obecności w kulturze europejskiej, pamięci oraz podróży. Forma warsztatów była bardzo zróżnicowana, obejmująca zarówno wykłady i konwersatoria w formule uniwersyteckiej, jak i różnorodne działania artystyczne - warsztat plastyczny i literacki. Warsztat plastyczny, w ramach którego powstał cykl zatytułowany "Droga", prowadził Wiesław Szumiński. Pozostałe warsztaty prowadziły Małgorzata Sporek-Czyżewska, Paulina Gorlewska, Agnieszka Podpora i Weronika Czyżewska. Krzysztof Czyżewski wygłosił wykład zatytuołwany "Księga drogi Czesława Miłosza".

 

 

 

29 września - 1 października 2011 - Lektorium Sejneńskie - warsztaty


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI