29 kwietnia godz.18.00 / ANETA PRYMAKA-ONISZK gościem Pogranicza [FOTO] [WIDEO]

Pogranicze zaprasza na spotkanie „Zapomniani uchodźcy Podlasia”. Wieczór z udziałem  Anety Prymaka-Oniszk wokół książki „Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy” prowadzi Krzysztof Czyżewski.


29 kwietnia 2017 godz. 18.00 Kawiarnia ”Piosenka o porcelanie” / Międzynarodowe Centrum Dialogu w Krasnogrudzie

 

Aneta Prymaka-Oniszk – dziennikarka, publikowała w Gazecie Wyborczej, Polityce, National Georgraphic, miesięczniku Karta. Była rzecznikiem prasowym Centrum Nauki Kopernik w czasie jego tworzenia i uruchamiania. Wcześniej imała się różnych zajęć – od pasienia owiec na Sokólszczyźnie, poprzez księgowanie faktur tureckiej odzieżówki w podwarszawskich Ząbkach i budowanie obory w szwajcarskiej wiosce w Alpach, po robienie kebabów w pakistańsko-czeskiej knajpie w Londynie.

Pochodzi z Knyszewicz (podlaskie); na co dzień mieszka w Warszawie. Opowieściami z bieżeństwa nasiąkała zanim umiała je zrozumieć. Gdy zrozumiała i chciała o tym rozmawiać – zabrakło opowiadających bieżeńców. Ale te historie nie zostawiały jej w spokoju. Musi więc pozwolić im wybrzmieć. I ocalić od zapomnienia. Stąd wzięła się ta strona. Na jej część – cykl rozmów: „Co nam zostało z bieżeństwa?” – otrzymała stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego.

 

"Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy" - reporterska książka ukazała się nakładem wydawnictwa Czarne. Została nagrodzona Nagrodą Literacką Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego za 2016 rok  oraz Warszawską Premiera Literacką – książka listopada 2016 roku. Jest też nominowana do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2016 oraz do Nagrody Literackiej m.st. Warszawy.

 

Podczas spotkania sprzedaż książek w cenie promocyjnej.

 

SPOTKANIE otwiera czterodniowy cykl wydarzeń zatytułowanych" OPOWIEŚCI POGRANICZA. Maj 2017" w ramach których zapraszamy do udziału w: 


30 kwietnia / „Bliskość czyli Dwejkus”. Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego - nowy program.

Biała Synagoga, godz. 19.00


1 maja / „Miasteczko”.

Fragmenty powieści ”Mesjasz z rodu Efraima” Mosze  Kulbaka;  Litografie Issahara Ber Rybaka   z cyklu „ Sztetl, mój zburzony dom, wspomnienie”; Fotografie i instalacja  żydowskich miasteczek Podlasia Wiesława Szumińskiego. 

Wernisaż wystawy oraz  spotkanie z książką pt: ”Mesjasz z rodu Efraima” Mosze  Kulbaka w tłumaczeniu Krzysztofa Czyżewskiego.

Rozmowa Małgorzaty Sporek Czyżewskiej,  Krzysztofa Czyżewskiego i Wiesława Szumińskiego. Dom Pogranicza, godz. 17.00 


2 maja  / „Bliskość czyli Dwejkus”. Koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego - nowy program. 

Biała Synagoga, godz. 19.00


Zespół Pogranicza SERDECZNIE ZAPRASZA

 

„Bieżeństwo 1915. Zapomniani uchodźcy”


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI