28 listopada 2011 - Krzysztof Czyżewski na festiwalu Miłosz: Wschód-Zachód

W dniach 26-30 listopada 2011 w Poznaniu odbył się festiwal Miłosz: Wschód-Zachód, w ramach którego 28 listopada 2011 o godz. 19.30 Krzysztof Czyżewski poprowadził wieczór wspomnień o Nobliście.


MIŁOSZ SPOTKANY – MIŁOSZ ZAPAMIĘTANY

Wieczór wspomnień z udziałem Mirosława Chojeckiego, Piotra Kłoczowskiego, Anatola Rojtmana i Andrzeja Walickiego.

Spotkanie poprowadził Krzysztof Czyżewski.

Spotkanie było rozmową i dzieleniem się pamięcią tych, którzy Miłosza znali osobiście, prowadzili z nim wywiady i dialogi, brali udział w opracowywaniu jego dzieł jeszcze za życia, a dziś zajmują się edycją tekstów dotąd niepublikowanych. Opowiedzieli o spotkaniach i swoich osobistych wrażeniach związanych z Miłoszem.

Miłosza wspominali: Mirosław Chojecki (wydawca, producent filmowy, działacz opozycji PRL, inicjator i prezes honorowy Stowarzyszenia Wolnego Słowa, współzałożyciel wydawnictwa NOWa), Krzysztof Czyżewski (praktyk idei, animator kultury, pisarz i eseista, dyrektor Ośrodka „Pogranicze – sztuk, kultur narodów”, twórca Międzynarodowego Centrum Dialogu w Krasnogrudzie), Piotr Kłoczowski (eseista, historyk literatury, edytor, wydawca, kurator Instytutu Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską, wicedyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza), Anatol Rojtman (tłumacz na język rosyjski m.in. Drugiej przestrzeni i Orfeusza i Eurydyki), Andrzej Strumiłło (malarz, grafik, rzeźbiarz, scenograf, poeta, pisarz, współautor Księgi Wielkiego Księstwa Litewskiego), Andrzej Walicki (historyk idei, badacz myśli rosyjskiej, historii marksizmu i myśli liberalnej, autor m.in. Spotkań z Miłoszem oraz Zniewolonego umysłu po latach).

Gdzie: Teatr Ósmego Dnia, ul. Ratajczaka 44
Kiedy: 28.11.2011 (poniedziałek), godz. 19.30

Więcej o Festiwalu:


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI