24 lipca - Kuba Więcek Trio i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Dwór Miłosza w Krasnogrudzie.


Kuba Więcek Trio z gościnnym udzia łem Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego. W trakcie pięciu dni prób i warsztatów, Orkiestra wykonała trzy specjalne kompozycje napisane przez Kubę specjalnie na tę okazję. Koncert odbył się w przestrzeni otwartej, w parku Dworu Miłosza w Krasnogrudzie.

Kuba Więcek – najmłodszy bohater kultowej serii Polish Jazz. Urodzony w 1994 roku saksofonista i kompozytor inspiruje się m.in. twórczością Kanye'a Westa, a do gościnnego udziału na swojej drugiej płycie zaprosił Marcina Maseckiego, odpowiadającego za muzykę do nominowanego do Oscara filmu „Zimna wojna”.

Kształcił się w kopenhaskim Rhythmic Music Conservatorium, skąd wyniósł m.in. przekonanie o potrzebie inspirowania się wieloma stylami i gatunkami muzyki. Więcek sięga po elektronikę, muzykę klasyczną, folk, rock, hip-hop, a obok albumów Coltrane'a i Parkera na jego półkach znajdują się także nagrania Steve'a Reicha i Toma Waitsa.

W 2017 roku otrzymał nagrodę Mateusza Trójki za „wyjątkowy kunszt kompozytorski i talent wykonawczy”. W 2018 debiutancka płyta „Another Raindrop” przyniosła nagrodę Fryderyk w kategorii Jazzowy Fonograficzny Debiut Roku. Nagrana wraz z Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą ukazała się nakładem Polskich Nagrań „Muza” w serii „Polish Jazz”. W ten sposób Kuba Więcek stał się pierwszym od 28 lat i jednocześnie najmłodszym debiutantem w historii tej serii.

Kolejna płyta, „Multitasking”, powstała w tym samym składzie. Dla Kuby Więcka niezwykle ważna jest współpraca z Michałem Barańskim i Łukaszem Żytą – ma on przekonanie, że ci muzycy są w stanie zagrać wszystko, co Więcek skomponuje. Lepsze poznanie się muzyków pozwoliło Więckowi przy drugiej płycie pisać utwory specjalnie z myślą o tym zespole i zaprosić ich do wypłynięcia na głębsze wody i wyjścia ze strefy komfortu. Przy nagrywaniu drugiej płyty muzycy postawili sobie za cel poszerzenie eksploracji na gruncie brzmienia, formy i samego znaczenia muzyki zainicjowanej na płycie „Another Raindrop”. Druga płyta tria niesie ze sobą nowe kombinacje brzmieniowe, blisko- i dalekowschodnie inspiracje, a także twórczą radość i wielobarwność kompozytora-saksofonisty, podkreśloną przez projekt okładki, którą wykonał jeden z najaktywniejszych twórców polskiej sceny niezależnej – Macio Moretti.

Kuba Więcek udziela się w wielu projektach i kolektywach zarówno jako muzyk, jak i kompozytor. Koncertuje także solo z elektronicznym podkładem, a na swoim koncie ma solową płytę, którą nagrał w studiu Seigena Ono, producenta i inżyniera dźwięku, który współpracował m.in. z Ryuichim Sakamoto. Płyta ta jest dostępna na audiofilskim rynku japońskim.

 

 

 

24 lipca - Kuba Więcek Trio i Orkiestra Klezmerska Teatru Sejneńskiego. Dwór Miłosza w Krasnogrudzie.


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI