22-23 lutego 2000

Małgorzata Sporek-Czyżewska brała udział w III Podlaskiej Sesji Kultury Samorządowej i wygłosiła referat o tolerancji. W spotkaniu uczestniczyli dyrektorzy instytucji kultury województwa podlaskiego, przedstawiciele starostw, regionalnych towarzystw kultury i stowarzyszeń. Gościem spotkania był prof. Jerzy Damrosz ze Szkoły Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku. 


Artykuły prasowe: 
Monika ŻmijewskaTożsamość pogranicza, "Gazeta Wyborcza" 23.02.2000 

Wypowiedź Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej dla "Gazety Wyborczej": 

Ośrodek istnieje już 10 lat. I to jest chyba moment, kiedy możemy powiedzieć o swoich doświadczeniach. I właśnie o tym będę mówić na sesji. Jej celem jest znalezienie płaszczyzny porozumienia i współpracy kulturalnej różnych podmiotów kulturalnych w różnych środowiskach. Jak wygląda to osiąganie porozumienia w przypadku Pogranicza? Cóż, to proces, w którym trwamy już długo, ciągle staramy się znaleźć jakiś sposób, aby to życie na pograniczu uczynić pełniejszym, aby nad interesującymi nas tematami -- edukacja, kultura -- pracować przede wszystkim z ludźmi. Najważniejsze w naszej pracy jest poszukiwanie porozumienia, wciąganie do pracy zarówno młodych, jak i starszych ludzi. Jest to takie codzienne budowanie wspólnoty na pograniczu, takiej małej ojczyzny, w której każdy element się po prostu liczy. Na początku byliśmy obcy, inni. Ale staraliśmy się jakoś wpisać w to nasze sejneńskie miejsce i raczej uczyć się od tego miejsca, niż mu coś narzucać. Tożsamość naszego regionu jest wielowątkowa, wielobarwna. I to jest to, z czego absolutnie nie należy rezygnować, a podkreślać. Pogranicze ma to do siebie, że tu jedna tożsamość nie wystarczy, nie wystarczy jeden wymiar: czy narodowy, czy lokalny, czy wyznaniowy. Potrzeba natomiast otwartości na pomieszczenie tej różnobarwności. 

"Gazeta Wyborcza" 23.02.2000


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI