21 maja 2014 - Międzynarodowa Konferencja "System państwowy i demokracja we współczesnym społeczeństwie"

21 maja 2013 roku, w Międzynarodowym Centrum Dialogu w Krasnogrudzie odbyła się Międzynarodowa Konferencja "System państwowy i demokracja we współczesnym społeczeństwie", której organizatorem były Fundacja im. Róży Luksemburg - Europa Środkowo-Wschodnia oraz Fundacja Pogranicze.


Konferencję otworzyła prezentacja Torge Lödinga - dyrektora biura RLS w Mexico City, dotycząca działalności i celów biura Fundacji im. Róży Luksemburg w Mexico City.

Pierwszy panel dyskusyjny z udziałem Arturasa Rudomanskisa - dyrektora Stowarzyszenia Tolerancyjnej Młodzieży, Jolanty Bielskiene  oraz Katarzyna Remin, koordynatorka Kampanii Przeciw Homofobii, pt.” Wolność, Edukacja i Równouprawnienie” poprowadził Piotr Janiszewski z RLS Warszawa. Celem panelu była refleksja nad tytułowymi wartościami (szczególnie wolności) we współczesnym społeczeństwie oraz ich wzajemnych korelacji. Mimo formalnego zabezpieczenia i gwarancji prawa jednostki do pełnej swobody w demokratycznym porządku społeczno-prawnym, trudno współcześnie nie dostrzec wielu niuansów, które w praktyce skłaniają do stawiania trudnych pytań o faktyczny zakres naszej wolności. Podstawą do rozważań były doświadczenia panelistów: doświadczonych działaczy społecznych i politycznych pracujących na co dzień w sferze ochrony praw mniejszości, równości płci, edukacji międzykulturowej oraz sprawiedliwości społecznej. 

Ostatni panel dyskusyjny „Energia, Zasoby, Społeczeństwo” z udziałem  Bożeny Gawryluk - dyrektorki biura Rady Krajowej Związku Zawodowego Górników w Polsce, Beaty Maciejewskiej - dyrektorki Fundacji Przestrzenie Dialogu oraz Tomasa Tomilinas - działacza społecznego, koordynatora projektów Instytutu Myśli Krytycznej DEMOS.

Panel miał na celu refleksja nad problemem przyszłości polityki energetycznej. Jej charakter rodzi szereg ważnych problemów i pytań dotyczących ochrony środowiska, krajobrazu naturalnego, warunków życia społeczności lokalnych oraz powszechnego bezpieczeństwa. Ważkim zagadnieniem pozostaje demokratyzacji procesu decyzyjnego dotyczącego przyszłości polityki energetycznej. Kwestie te omawiane były wspólnie z panelistami, przedstawicielkami i przedstawicielkami rożnych środowisk społecznych, reprezentujących różne punkty widzenia oraz aspiracje.

Konferencję zwieńczyło spotkanie z Paco Ignacio Taibo, który jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych latynoamerykańskich lewicowych pisarzy-intelektualistów. Jego książki (w sumie 51) wydane zostały do tej pory w 29 krajach i  przetłumaczone na kilkanaście języków. Jego słynna biografia Che Guevary (Ernesto Guevara, tambien conocido como el Che, 1996) sprzedała się w ponad półmilionowym nakładzie.

21 maja 2014 - Międzynarodowa Konferencja "System państwowy i demokracja we współczesnym społeczeństwie"


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI