20 lipca 2012 - Shofar w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej

W piątek, 20 lipca o 20:00, w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej zagrał Shofar.


Zespół Shofar powstał z inicjatywy Raphaela Rogińskiego - kompozytora i wykonawcy, głęboko związanego z kulturą żydowską, improwizatora łączącego jazz z muzyką tradycyjną. Do formacji zaprosił wybitnych muzyków: Mikołaja Trzaskę - saksofonistę, klarnecistę basowego,  jednego z głównych filarów tzw. sceny yassowej oraz równie odważnie przekraczającego  granice gatunkowe i kulturowe kompozytora -Macio Morettiego - muzyka, wokalistę, autora, tekstów i multiinstrumentalistę, współzałożyciela wytwórni płytowej Lado ABC.
 
Utwory, które wykonuje formacja pochodzą z przedwojennych badań muzykologicznych z terenów Ukrainy, Polski i Mołdawii. To najczęściej utwory z tradycji chasydzkiej - „niguny” czyli sylabiczne pieśni religijne oraz „frejlaksy”, czyli utwory bardziej taneczne, wywodzące się z liturgii żydowskiej. Repertuar zespołu Shofar  zatem, składa sie z tradycyjnej, religijnej muzyki żydowskiej - obok chasydzkich nigunów znajdziemy muzykę najstarszego obrządku w synagodze czy pieśni kantorów z międzywojnia. Wszystko to jednak jest połączone współczesnym podejściem do kreatywnej formy jazzu.
 
Zespół wystąpił w składzie:
Raphael Rogiński – gitara elektryczna
Mikołaj Trzaska – saksofony, klarnety
Macio Moretti – perkusja
 
  

20 lipca 2012 - Shofar


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI