2020


Ukryte Miasto. Kolejne warsztaty z Karolną Kotowską Nagrywanie rozmów  z uczestnikami i prowadzącymi pracę:Karoliną Kotowską i Bożeną Szroeder 5 grudnia 2020
Panel realizatorów "Dybuka" na stulecie światowej premiery 09.12.2020 - Panel „Dybuk dzisiaj czytany” z udziałem Pogranicza w  Instytucie Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego.  Dyskusja w wersji online na stronie internetowej, na kanale YouTube oraz na fanpage'u Instytutu o godz. 17.00.
Krzysztof Czyżewski z tytułem Ambasadora Nowej Europy                           Miło nam poinformować, że Krzysztof Czyżewski otrzymał nagrodę Ambasadora Nowej Europy za książkę „W stronę Xenopolis” opublikowaną przez Wydawnictwo MCK w serii Biblioteka Europy Środka.
Spotkanie z Nastawnikiem z Gabowych Grądów 6 grudnia 2020, spotkanie w Molennie  z Mieczysławem Kapłanowem.
W Pracowni Tkania Spotkania uczestników projektu "Od narodzin do śmierci. Krajka litewska" dobiegają już końca.
Lekcja z Mistrzynią - obrusy na ramie 3 grudnia 2020 - Dziecięcy Uniwersytet Pogranicza uczestniczył w kolejnym spotkaniu z Mistrzynią tkania, gościem była Anną Budzejko z Puńska. 
Spotkanie z Aldoną Wojciechowską - Mistrzynią  Dziecięcego Uniwersytetu Pogranicza. Puńsk, 04.12.2020.
Ambasador Wschodu. Laureaci 2020: Krzysztof Czyżewski i projekt Stowarzyszenia "Pocztówka" Tytuł przyznawany od siedmiu lat przez wydawcę magazynu "Kraina Bugu" honoruje osoby i instytucje działające na terenie wschodniej Polski oraz na jej pograniczu. W tegorocznej edycji wśród laureatów znaleźli się Krzysztof Czyżewski, szef Ośrodka Pogranicze, i festiwal Wertep - projekt Stowarzyszenia "Pocztówka", które przywozi teatr do miejscowości teatru pozbawionych.
Klasa Teatralna Dzięcięcego Uniwersytetu Pogranicza 2.12.2020 -  Spektakl Teatru A3 pt."Plan lekcji"  i spotkanie z Mistrzem
"Pogranicze wobec współczesnych wyzwań edukacyjnych w Europie" 4 grudnia 2020 - wykład Krzysztofa Czyżewskiego na  międzynarodowej konferencji "Edukacja wielokulturowa", Tetowo, Macedonia.
Pogranicze jako instytucja kultury i laboratorium praktyk kulturowych 2 grudnia -   Wykład Krzysztofa Czyżewskiego  dla studentów  kierunku  "Komunikacja kulturowa" na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Gdańskiego (1- 2 grudnia).
Krajka - wzornictwo Grupa projektowa ponownie wróciła do wzornictwa krajki litewskiej.
27 listopada 2020. Trzy zajęcia dla Klasy Tradycji wielokulturowych Zajęcia dla klasy IV b na temat historii i kultury Żydów.
26 listopada 2020, Dwa zajęcia dla Klasy Tradycji Wielokulturowych Lekcja i warsztat pisania ikon  dla kl V na temat Rosjan staroobrzędowców.
Mapa UKRYTEGO MIASTA  Pierwsze graficzne  naszej mapy i codzienne konsultacje, listopad 2020
Nasze Ukryte Miasto powstaje, buduje się, odkrywa i dopełnia  Warsztaty z Karoliną Kotowską, 21 listopada 2020
14 listopada 2020, Ukryte Miasto. Warsztaty artystyczne kolejne skrytki, szafeczki, opowieści, historyjki
Wizyta w krasnogrudzkim dworze Program Klasy Literackiej koncentruje się na poetach związanych z Sejneńszczyzną. Chcemy poświecić uwagę Czesławowi Miłoszowi, Morisowi Rosenfeldowi i Antanasowi Baranauskasowi. Wszyscy trzej byli związani z Sejnami i okolicami.  
Joanna Lisek Nagrodzona! 24 listopada 2020 - Joanna Lisek otrzymała N agr odę imienia Jana Karskiego ora z  Poli  Nireńskiej ( 2020)  za  dokonania naukowe i edytorskie. Jest autorką książki   " Kol isze – głos kobiet w poezji jidysz (od XVI w. do 1939 r.)"  wydanej w Wydawnictwie Pogranicze w roku 2018. 
Krajka litewska - techniki Tkanie każdego z uczestników odbywa się w różnym tempie.Część grupy pracuje na krosnach nad krajką wybieraną.
Krajka litewska - pierwsze wzory Poznawanie tajników tkania krajki. Powstają pierwsze prace o  geometrycznym, mniej skomplikowanym wzorze. 
Krajka. Zajęcia w ramach Dziecięcego Uniwersytetu Pogranicza Materiał filmowy ze Spotkania z Mistrzynią  Anastazją Sidor.
Klasa Muzyki Miejsca, kl. VII a SP sejny. 19 listopada 2020 Zajęcia w pełni zdalne przy pomocy komunikatora internetowego.
«  1 2 3 4 5 ...  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI