1 sierpnia 2013 - Camera Pro Classica

1 sierpnia 2013 roku o godz. 20.00 w Białej Synagodze odbył się koncert Jakuba Józefa Orlińskieogo – kontratenor, Hanny Raniszewskiej – fortepian.

Camera Pro Classica to program prezentacji muzyki klasycznej pod opieką artystyczną Stanisława Czyżewskiego, który zaprosił do współpracy młodych, wybitnie utalentowanych muzyków ze szkół i akademii muzycznych. Camera Pro Classica to cykl koncertów począwszy od Bacha, Vivaldiego po Achrona, Szostakowicza i Pendereckiego.

 


 

 

 

Program:

I część - Henry Purcell

1. Music for a while

2. Sweeter than roses

3. Fairest Isle

4. If music be the food of love

5. Strike the viole

6. Your Awful voice

Józef Orliński - kontratenor

Hanna Raniszewska - Fortepian

II cześć

Haydn - Sonata As-dur

Brahms- Intermezza op.117

Hanna Raniszewska - fortepian

III część - G.F. Handel

1. Pena tiranna - Dardano z Amadigi

2. Or la tromba - Rinaldo z Rinaldo

3. Cara sposa - Rinaldo z Rinaldo

4. A dispetto - Tamerlano z Tamerlano re d’Egitto 

Hanna Raniszewska - ur. w 1990 roku w Gdańsku. Studentka I roku studiów magisterskich w klasie fortepianu profesora Jerzego Sterczyńskiego na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie. Obecnie studiuje również w Musik Hochschule w Lubece w klasie fortepianu profesora Konrada Elsera w ramach stypendium Erasmus. Laureatka i uczestniczka wielu konkursów muzycznych o skali ogólnopolskiej i międzynarodowej. Do jej najświeższych osiągnięć zaliczyć trzeba I Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Juliusza Zarębskiego (2009), finał podczas konkursu muzyki kameralnej im. J. Brahmsa w Gdańsku(2012) i III Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym "Chopin-Roma" w Rzymie (2012). Pianistka jest stypendystką prestiżowego programu dla uzdolnionej młodzieży Morningside Music Bridge (2009) oraz dwukrotną uczestniczką europejskiego programu stypendialnego  Aurora Chamber Music Festiwal w Szwecji (2012,2013). Hanna miała przyjemność doskonalić swe umiejętności pod okiem tak wybitnych pedagogów jak John Perry, Jacques Rouvier, Krzysztof Jabłoński, Katarzyna Popowa-Zydroń, Wojciech Świtała, Alexander Gebert,Tomasz Herbut, Konstantin Bogino czy Fabio Bidini. Od lat prowadzi aktywną działalność koncertową jako solistka i kameralistka. Miała przyjemność występować w takich miejscach jak: Zamek Królewski w Warszawie, Łazienki Królewskie, Filharmonia Bałtycka, Filharmonia Jeleniogórska, Aula Akademii Muzycznej w Katowicach czy Aula "Florianka w Krakowie" oraz na Festiwalach jak Camera Pro Classica w Synagodze Sejneńskiej czy "Chopin nad Bugiem" w Mielniku.

Jakub Józef Orliński - ur. 8 grudnia 1990 roku w Warszawie. Od 2009 roku student Wydziału Wokalnego na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Po celującym zaliczeniu studiów licencjackich w klasie ad Anny Radziejewskiej, kontynuuje naukę u pedagoga na studiach magisterskich. Podczas studiów brał udział w wielu koncertach i spektaklach organizowanych przez Uniwersytet Muzyczny im. Fryderyka Chopina, Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie jak i przez Teatr Wielki - Operę Narodową.

Brał udział w licznych konkursach:
Wyróżnienie specjalne na I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Dawnej w Poznaniu, który odbył się w październiku 2011 roku.
Pierwsza nagroda na międzynarodowym konkursie im. Rudolfa Petraki, który odbył się w Żilinie, 20-22 kwietnia 2012 roku.
Nagroda specjalna na międzynarodowym konkursie Debut 2012, który odbył się w Weikersheim, 23-29 września 2012 roku.
Finalista Sacra Music Competition. Konkurs odbył się od 6-10 listopada 2012 roku.

Od czerwca 2012 roku zakwalifikował się do Program Kształcenia Młodych Talentów -  AKADEMIA OPEROWA, który prowadzony jest przez Teatr Wielki - Operę Narodową.

Śpiewa również w Męskim Zespole Gregorianum prowadzonym przez Berenikę Jozajtis. Wraz z zespołem uczestniczył w licznych koncertach, konkursach i festiwalach na terenie całej Polski jak i Europy.

 

1 sierpnia 2013 - Camera Pro Classica


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI