19 lutego 1998

W dawnym Pałacu Biskupim w Sejnach odbyło się pierwsze posiedzenie Rady do spraw Dziedzictwa Kulturowego. Rada powstała z inicjatywy "Pogranicza", a jedno z jej zadań to podjęcie wspólnej pracy kulturowej przez Polaków i Litwinów na Sejneńszczyźnie - pracy o charakterze historycznym, ale też pracy nad polepszeniem wzajemnych stosunków. 


Na spotkaniu określono zadania rady, wybrano skład redakcji "Rocznika Sejneńskiego", podjęto decyzje o powołaniu serii wydawniczej o tematyce kulturalnej, o utworzeniu programu historycznego dla młodzieży szkolnej, a także o organizowaniu spotkań i seminariów. Poruszono też sprawę odnowy pamiątek regionalnych i wykonania tablic pamiątkowych. 

W skład Rady ds. Dziedzictwa Kulturowego weszli: Krzysztof Czyżewski i Bożena Szroeder z Ośrodka "Pogranicze", Andrzej Gryguć - Burmistrz Sejn, Stanisław Buchowski - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Sejnach, Hanna Tomal - zastępca dyrektora Liceum Ogólnokształcącego w Sejnach, profesor Andrzej Strumiłło - artysta plastyk, Piotr Maksimowicz - przewodniczący Stowarzyszenia Litwinów w Polsce, Witold Liszkowski - nauczyciel ze Szkoły Podstawowej w Krasnowie, Olgierd Niewulis - reprezentujący Wspólnotę Litwinów w Polsce, Aldona Wojciechowska - nauczycielka ze szkoły Podstawowej w Puńsku, Irena Gasperowicz z Wydawnictwa Auąra w Puńsku i Józef Sygit Forencewicz z Puńska. 

Informacje prasowe o spotkaniu ukazały się w "Krajobrazach" z dnia 1 marca 1998 r. i "Przeglądzie Sejneńskim" nr 3/1998. 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI