1992


13 kwietnia 1992 Ośrodek “Pogranicze” otrzymał od Urzędu Miasta w Sejnach dwa pomieszczenia w Ratuszu, pokoje nr 12 i 13, z przeznaczeniem na biuro i gabinet dyrektora, z telefonem nr 189.
12 kwietnia 1992 Przyjazd Waldemara Czechowskiego, reżysera filmowego, dokumentacja filmowa regionu.
2 kwietnia 1992 - Koncert Zdzisława Kopko Koncert Zdzisława Kopko z Suwałk (cymbały) w Białej Synagodze.
30 marca - 1 kwietnia 1992 - warsztaty tańca cygańskiego W "Pograniczu" warsztaty tańca cygańskiego prowadzone przez Tamarę Demeter z Moskwy przy współudziale Stanisława Stankiewicza, redaktora “ Rrom p-o Drom ”
30 marca 1992 - Jerzy Marks, "Gazeta Współczesna" W Gazecie Współczesnej z dnia 30 marca 1992 r. ukazał się artykuł Jerzego Marksa Siła pogranicza o „Pograniczu” i jego działaniach.
29 marca 1992 - 35. rocznica Litewskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Puńsku Udział Krzysztofa Czyżewskiego i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w obchodach 35. rocznicy Litewskiego Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego w Puńsku .
28 marca 1992 - Portret Cyganów W "Pograniczu" zajęcia plastyczne z dziećmi na temat “ Portret Cyganów”.
25-27 marca 1992 Praca dokumentacyjna z udziałem Marka Skorupskiego, Wiesława Szumińskiego i Jolanty Wróbel – sporządzanie dokumentacji fotograficznej ważniejszych kulturowo miejsc województwa suwalskiego: Krasnopol, Głuszyn, Gawieniańce, Stabieńszczyzna, Smolary. Spotkania z malarzami: p. Łabanowską (Krasnopol), p. Karłowiczem (Stabieńszczyzna), Jerzym Srzednickim (Smolary), p. Pancerowem – staroobrzędowcem (Głuszyn), Astą Veverskyte, nauczycielką i muzykiem prowadzącą pracę muzyczną z Litwinami.  
21 marca 1992 -Cezary Kubaszewski, "Polityka" W Polityce ukazał się artykuł Cezarego Kubaszewskiego Życie pograniczem W Ośrodku "Pogranicze" zajęcia plastyczne z dziećmi na temat “ Portret Żyda ”.  
9 marca 1992 Przyjazd telewizji węgierskiej, realizacja programu o Ośrodku “Pogranicze” i profesorze Andrzeju Strumille.
7 marca 1992 W Ośrodku "Pogranicze" zajęcia plastyczne z dziećmi na temat " Mój zeszyt" – opowieść o sobie.
23 lutego- 4 kwietnia 1992 Wyjazd Wandy Wróbel na stypendium do Stanów Zjednoczonych. Udział w sześciotygodniowych zajęciach zorganizowanych przez Instytut Johna Hopkinsa w Baltimore dla przedstawicieli organizacji typu „non-profit” z Europy Środkowowschodniej na temat działalności, a zwłaszcza sposobów pozyskiwania funduszy.  
23 lutego- 6 marca 1992 Staż Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej we Francji – tematyka dotyczyła organizowania ośrodków animacji czasu wolnego dzieci i młodzieży.
19 lutego 1992 - Młodzieżowe dialogi o tolerancji Udział Wojciecha Szroedera i Małgorzaty Sporek-Czyżewskiej w zorganizowanych przez Szkołę Podstawową nr 7 w Suwałkach „ Młodzieżowych dialogach o tolerancji ”.
13 lutego - 8 marca 1992 - podróż do Siedmiogrodu Pierwsza podróż Krzysztofa Czyżewskiego do Budapesztu, Siedmiogrodu (Rumunia) i Pragi; w podróży uczestniczył też fotografik Marek Skorupski. Celem podróży było przygotowanie projektu " Pamięć starowieku " poświęconego Siedmiogrodowi, międzynarodowego seminarium “ Kultury małych ojczyzn Europy Środkowowschodniej – nowe formy działania ”, konferencji inicjujacej powstanie Instytutu Kultur Europy Środkowowschodniej i wystawy fotograficznej o Siedmiogrodzie, również...
6-8 lutego 1992 - Warsztaty teatralne Warsztaty teatralne dla młodzieży z województwa suwalskiego i Szkoły Teatralnej z Białegostoku w Ośrodku "Pogranicze" w Sejnach.
4 lutego 1992 Warsztat tańca cygańskiego dla teatru dziecięcego prowadzony przez Tamarę Demeter z Moskwy. Pokaz filmu – zapisu występów grupy dziecięcej ze szkoły tańca cygańskiego w Moskwie. Spotkanie Stanisława Stankiewicza, Tamary Demeter i Krzysztofa Czyżewskiego u profesora Andrzeja Strumiłły w Maćkowej Rudzie.  
3 lutego 1992 Warsztat tańca cygańskiego dla teatru dziecięcego prowadzony przez Tamarę Demeter z Moskwy. Praca dokumentacyjna Niny Sawaliowej wśród staroobrzędowców na terenie Sejn i okolicznych wiosek – do 6 lutego.
2 lutego 1992 - Partners of Democratic Change Spotkanie mieszkańców Sejn narodowości polskiej i litewskiej z R. Shonholtzem, prezydentem amerykańskiej fundacji “ Partners of Democratic Change”.
26 stycznia 1992 - Pamięć starowieku Szopki, kolędy, pastorałki pogranicza – spotkanie z cyklu "Pamięć starowieku " w Białej Synagodze. Wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek. W spotkaniu wzięły udział zespoły: “Pogranicze” z Szypliszk, “Małe Pogranicze” z obrzędem “ Herody” , “Modry len ” z Nowinki z szopką, litewski zespół z Sejn oraz dziecięcy zespół litewski z Sejn.
25 stycznia 1992 Wyjazd zespołu “ Wrzeciono ” do Moskwy.
24 stycznia 1992 Występ zespołu “ Wrzeciono ” w szkole w Węgorzewie. Przyjazd do Maćkowej Rudy, występ w szkole, spotkanie dzieci z zespołu “ Wrzeciono ” i grupy dziecięcej z Ośrodka “Pogranicze” u profesora Andrzeja Strumiłły.
23 stycznia 1992 Występ zespołu “Wrzeciono” w Domu Kultury w Baniach Mazurskich, przejazd do Węgorzewa na nagrania.
22 stycznia 1992 Występ zespołu “Wrzeciono” w szkole w Becejłach.
21 stycznia 1992 Wizyta grupy dziecięcej w Domu Opieki Społecznej z okazji Dnia Babci. Występ zespołu “ Wrzeciono ” w szkole w Krasnogrudzie. Przyjazd do Sejn do Domu Opieki Społecznej. Występ zespołu w szkole w Krasnogrudzie dla mieszkańców wsi.
20 stycznia 1992 Występ zespołu “Wrzeciono” w świetlicy wiejskiej w Borze – wsi staroobrzędowców.
19 stycznia 1992 Przyjazd dziecięcego zespołu “ Wrzeciono ” z Moskwy.
17 stycznia 1992 Kolędowanie dziecięcego zespołu teatralnego we wsi Gawieniańce.
15 stycznia 1992 Wyjazd rosyjskich etnomuzykologów do wsi Bór i Gabowe Grądy – praca dokumentacyjna wśród staroobrzędowców.
14 stycznia 1992 Wykład Niny Sawaliowej w Instytucie Etnomuzykologii Uniwersytetu Warszawskiego w Warszawie.
«  1 2 3 4  »

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI