18 listopada 2007 - POKAZY SZORTóW

Ogólnopolskie POKAZY SZORTÓW - STUDENCKIE WYPRAWKI 
DOM POGRANICZA, godz. 17.00. 


"Brave New Animations" to przegląd najlepszych brytyjskich animacji z lat 1994-2004, wybór Animation Awards udostępnionych przez British Council. Będzie można zobaczyć m.in. głośny film Phila Mulloya "Intolerance" , "Jolly Roger" Marka Bakera, a także "Little Things".

Niezwykły rozkwit współczesnej animacji brytyjskiej jest w dużej mierze zasługą wsparcia udzielanego twórcom przez brytyjskie kanały telewizyjne zajmujące się szeroko pojętą kulturą, takie jak Channel 4, S4C, czy BBC. Channel 4 współfinansował między innymi eksperymentalne prace takich artystów jak Sarah Cox ("3 Ways to go"), Jonathan Hodgson ("Feeling My Way"), Robert Bradbrook ("Home Road Movies" - film który zdobył wyróżnienie podczas Krakowskiego Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w 2002 roku), czy Chris Shepherd ("Dad's Dead"). Z kolei dzięki pomocy BBC mogły powstać takie realizacje jak "Wallace & Gromit" Nicka Parka czy "Flatworld" autorstwa Daniela Greavesa (zdobywca Oscara w 1991 roku za film "Manipulation").

Szczególną cechą brytyjskiej animacji jest wzajemne oddziaływanie na siebie prac komercyjnych - animowanych reklam, telewizyjnych seriali, czołówek programów czy teledysków - i często niezwykle osobistych filmów "artystycznych". Firmy reklamowe oferują utalentowanym animatorom ogromne budżety i najnowocześniejszy sprzęt. Działalność komercyjna pozwala artystom zdobyć doświadczenie, które wykorzystują później w pracach tworzonych na własny rachunek. Z kolei osobiste, eksperymentalne prace często stają się inspiracją dla twórców reklam. Seria Creature Comforts stworzona w studiu Aardman Animations (producenta takich "hitów" animacji jak "Wściekłe gacie", czy "Uciekające  kurczaki") stała się impulsem do realizacji serii reklam wykorzystujących te same postacie. Kolejnym polem do popisu dla animatorów są telewizyjne seriale animowane - zarówno te przeznaczone dla dzieci, jak i dla dorosłych. Wielu młodych brytyjskich animatorów zajmuje się również tworzeniem teledysków - ten rodzaj twórczości pozwala na większą swobodę niż w przypadku telewizyjnych seriali. Przykładem jest Richard Kenworthy (pokazujemy jego film dyplomowy zrealizowany w The Royal College of Arts - "The Littlest Robo"), współtwórca kolektywu Shynola, realizującego wideoklipy dla tak uznanych artystów jak Blur czy Radiohead.

Ogólnopolskie POKAZY SZORTÓW są imprezą cykliczną, organizowaną od 2001 roku. Inicjatorem akcji jest potral szorty.pl - promotor krótkometrażowych filmów niezależnych. W tym roku gościliśmy pokazy w Ośrodku "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" w Sejnach. Pokazy były podzielone na trzy spotkania. 

4 listopada: Nowe kroje szortów - najnowsze filmy niezależne z serwisu szorty.pl 

18 listopada: Studenckie wyprawki - etiudy studenckie z Warszawskiej Szkoły Filmowej 

2 grudnia: Brave New Animations - wybór British Animations Awards udostepnionych przez British Council 

Wszystkie projekcjeodbywały w Domu Pogranicza o godz 17.00 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI