18-20 listopada 2011 - Sympozjum NOWA AGORA w Brukseli

W dniach 18-20 listopada 2011 odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Nowa Agora. Tym razem tematem przewodnim jest "Rodzinna Europa, Europa mostów" - priorytet polskiej prezydencji w UE.


 

 

 

 

Galeria fotografii

Ze względu na międzynarodowy charakter projektu, więcej informacji na temat Nowej Agory odnaleźć można w anglojęzycznej części Archipelagu Pogranicza.

Due to the unternational character of the project, more info on New Agora can be found in the english version of the Borderland's Archipelago.

Międzynarodowy Sympozjon NOWA AGORA „Europe – Native Realm” w Brukseli (18--20.11.2011) to wędrowna akademia poświęcona wyzwaniom związanym z kryzysem wielokulturowości. Koncentruje się na priorytecie polskiej prezydencji „Rodzinna Europa, Europa mostów” i przedstawieniu idei pogłębiania spoistości UE i wspólnotowości społeczeństwa europejskiego na forum europejskim. Wydarzenie jest ściśle związane z kluczowym projektem prezydencji, tj. Rokiem Czesława Miłosza.
 
Autentyczną inspirację stanowi rozumienie najważniejszych wyzwań, przed jakimi będzie stała Europa w najbliższej przyszłości, znaczenia kultury i edukacji w podejmowaniu tych wyzwań oraz roli jaką Polską może w tym odegrać. Czesław Miłosz, a przede wszystkim dziedzictwo kulturowe z którego wyrasta i którego jest kontynuatorem, znakomicie się wpisuje w te wyzwania. Istotny jest europejski wymiar polskich tradycji tolerancji i wielokulturowości. Angażując się poprzez prezydencję w jedno z największych wyzwań przed jakimi stoi współczesna Europa, czyli rosnących napięć kulturowych i potrzeby wykształcenia nowej kompetencji międzykulturowej, Polska ma jednocześnie szansę przedstawić na forum europejskim swoje dziedzictwo wielokulturowe, jagiellońskie tradycje federacyjne i niezwykły dorobek środowiska paryskiej „Kultury” w długofalowym dziele budowania dobrosąsiedzkich relacji z narodami, od których oddzielały nas wojny, uprzedzenia i totalitaryzmy. Tradycje te ciągle są niewystarczająco znane w Europie. Przede wszystkim jednak dają Polsce znakomitą legitymizację dla takiego właśnie sformułowania priorytetu swojej pierwszej prezydencji w UE. Patronat Czesława Miłosza w 2011 roku jeszcze tą legitymizację wzmacnia.
 
Współorganizatorem Sympozjonu w Brukseli jest Dom Polski Wschodniej w Brukseli skupiający przedstawicielstwa regionalne województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.
 
Sympozjum NOWA AGORA w Brukseli, 18-20 listopada 2011
 
PRZECZYTAJ WIĘCEJ O SYMPOZJONIE >>

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

  

Supported by a grant from the Trust for Civil Society in Central and Eastern Europe

 

 


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI