17 marca 2012 - koncert Joshua Abrams - Natural Information Society (USA) / Mikrokolektyw (PL)

W Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej 17 marca 2012 roku o godz. 19.00 ponownie zagościł skład Mikrokolektyw, tym razem jednak zaprezentował materiał stworzony we współpracy z Joshuą Abramsem.


Natural Information Society to autorski projekt chicagowskiego muzyka Joshuy Abramsa. Muzyka wykonywana w tym projekcie opiera się na guimbri, trzystrunowym instrumencie używanym przez Gnawa z północnej Afryki podczas ceremonii uzdrawiania. (Gnawa to nazwa członków mistycznego bractwa, muzyków i tancerzy, którzy wierzą, że przez graną przez siebie muzykę i odprawiane ceremonie zyskują moc uzdrawiania ludzi). Abrams grając utwory w różnych konfiguracjach- solo, trio i kwartet- tworzy muzykę, która łączy hipnotyzujące brzmienie afrykańskiej guimbri ze współczesną muzyką transową, samplami i jazzowym instrumentarium. W nagraniu pierwszego albumu formacji Natural Information uczesniczyli m.in. gitarzysta Jeff Parker i perkusista Hamid Drake. Tym razem Abrams zaprosił do współpracy znany w Sejnach duet Mikrokolektyw w składzie:  Kuba Suchar (perkusja) i Artur Majewski (trąbka). 

Joshua Abrams - basista i kompozytor. Od 15 lat bardzo aktywnie działa na scenie muzycznej w Chicago. Był współzałożycielem "Back Porch Minimalist" (Trill Jockey / Box Media) i z Mataną Robertsem & Chadem Taylorem założył trio Sticks & Stones (Thrill Jockey/ 482 music). Wydał cztery płyty pod własnym nazwiskiem, dwie pod pseudonimem "Reminder"- wszystkie są swobodnym połączeniem jazzu i improwizacji, elektro-akustycznych kompozycji, minimalizmu z nagraniami terenowymi. Grał i nagrywał z wieloma sławami współczesnego amerykańskiego jazzu.

Mikrokolektyw  - zespół grający pełnen energii akustyczny jazz wzbogacony o motywy elektroniczne. Mikrokolektyw to duet perkusisty Kuby Suchara i trębacza Artura Majewskiego, powstały na gruzach polskiej supergrupy jazzowej Robotobibok. W duecie grają minimalistyczne utwory budowane z elementów improwizowanych. Mikrokolektyw ma na koncie występy z chicagowskimi muzykami takimi jak Fred Anderson, Nicole Mitchell oraz projekt Roba Mazurka Exploding Star Orchestra , a także innymi artystami z całego świata, wśród których znaleźć można Matmos, Fennesza, Zu, Tied and Tickled Trio czy też Sao Paulo Underground. Zespół odbył trasy koncertowe po Europie, USA i Japonii, występując na największych festiwalach muzycznych i artystycznych na świecie – Chicago’s World Music Festival, UnSound Festival (Kraków), Cerkno Jazz Festival (Słowenia), Depresja, Off Festival, STIMUL oraz Eurosonic Festival. Pierwszy raz w Sejnach gościli w 2011 roku.

 

Joshua Abrams - Natural Information Society (USA) / Mikrokolektyw (PL)
w składzie:

Joshua Abrams – guimbri, kontrabas
Lisa Abrams – fisharmonia
Artur Majewski – trąbka, kornet
Jakub Suchar – perkusja, instrumenty perkusyjne

Relacja z koncertu w Sejneńskiej Spółdzielni Jazzowej w 2011 roku:

17 marca 2012 - koncert Joshua Abrams - Natural Information Society (USA) / Mikrokolektyw (PL)


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI