15 listopada 2009 - Zaduszki w Białej Synagodze

Zaduszki w Pograniczu. Spotkanie poświęcone było postaciom Marka Edelmana, Barbarze Skardze oraz Leszkowi Kołakowskiemu. Gośćmi spotkania byli Magdalena Środa, Paula Sawicka oraz Cezary Wodziński.


Ośrodek "Pogranicze - sztuk, kultur, narodów" pięknie zaprasza na 
Zaduszki Sejneńskie w Białej Synagodze. 
 
Tradycja tego spotkania sięga roku 1991 i początków Ośrodka "Pogranicze", kiedy to w Synagodze zebrali się przedstawiciele społeczności litewskiej, polskiej, ukraińskiej, romskiej, prawosławnej i żydowskiej, aby dzielić się z mieszkańcami Sejn opowieścią o tych, co odeszli. 
 
W tym roku bohaterami naszych wspomnień były trzy wielkie osobowości polskiej kultury: wybitni filozofowie - profesor Barbara Skarga i profesor Leszek Kołakowski, oraz Marek Edelman - przywódca powstania w getcie warszawskim, lekarz i polityk. 
 
Do wspomnień o nich zaprosiliśmy ich najbliższych współpracowników i przyjaciół: Magdalenę Środę (profesor filozofii, wykłada na Uniwersytecie Warszawskim, wiceminister w rządzie Marka Belki), Paulę i Sawicką (psycholog, prezeska Stowarzyszenia Otwarta Rzeczpospolita, współautorka książki Marka Edelmana „I była miłość w getcie”) i Cezarego Wodzińskiego (filozof i historyk filozofii, tłumacz i eseista). 

15 listopada 2009 - Zaduszki Sejneńskie w Białej Synagodze


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI