14 listopada 2011 - Wycieczka do Oszkiń i Puńska

14 listopada 2011 roku dzieci uczęszczające na warsztaty archeologiczne wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Oszkiń oraz Puńska.


Obie miejscowości położone są w pobliżu granicy z Litwą. W gminie Puńsk większość mieszkańców stanowi mniejszość litewska. Wyjazd był uzupełnieniem wiedzy na temat Bałtów, w tym Jaćwingów (zachodnich Bałtów) i Litwinów (Wschodnich Bałtów). Przed wyjazdem dzieci uczestniczyły w zajęciach poświęconych tej tematyce, podczas których wykonały repliki biżuterii bałtyjskiej. Podczas wycieczki uczestnicy zwiedzili skansen w Puńsku, gdzie znajdują się zachowane zagrody litewskie wraz z wyposażeniem. Tam dowiedziały się o dawnych litewskich zwyczajach. Następnie uczestnicy udali się do Muzeum im. Józefa Vainy w Puńsku. Muzeum to posiada bogate zbiory etnograficzne, jak także gablotę archeologiczną będącą cennym elementem wystawy, w której znajdują się artefakty pochodzące z okresu od epoki kamienia po epokę średniowiecza. Ostatnim elementem wycieczki była osada Jaćwiesko-Pruska w Oszkiniach, gdzie znajdują się rekonstrukcje jaćwieskich chat, pomniki wodzów pruskich, rekonstrukcja kurhanu, czy min. miejsce obrzędowe ze świętym ogniem pośrodku.

Wycieczka w klarowny sposób pomogła uczestnikom warsztatów w utrwaleniu pozyskanej już wiedzy. Nie jest to jednak koniec atrakcji, już wiosną członkowie warsztów archeologicznych ruszają na kolejne wyprawy.

 

14 listopada 2011 - Wycieczka do Oszkiń i Puńska


Komentarze:

Dodaj swój komentarz:

Imię i nazwisko:*

Adres e-mail:*

Treść:*

ładowanie...

Kod z obrazka:*

 

 pola oznaczone * są wymagane

Szukaj na stronie

 

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI - CZYTAJ PDF

SEJNEŃSKA KSIĘGA BAŚNI -  OPOWIADA POMYSŁODAWCZYNI BOŻENA SZROEDER 

 
 

 

Dwór Miłosza w Krasnogrudzie

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 Biała Synagoga w Sejnach

,,Atlas Sejneńskiego Nieba" - wystawa Małgorzaty Dmitruk

czynny od poniedziałku do piątku 10.00 - 16.00

 

 

  Instytucja współprowadzona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP.

 

  Instytucja Kultury Województwa Podlaskiego


Szanowni Państwo, drodzy Przyjaciele, kochani Rodzice, Sąsiedzi, Goście Sejn i Krasnogrudy, 

Bardzo zachęcamy do wsparcia Fundacji Pogranicze 1%-em Waszego podatku. Pomoc taka dla nas w dzisiejszych czasach jest jedną z możliwych dróg utrzymania naszego miejsca.  

Jak można przekazać 1% swojego podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego jaką jest Fundacja Pogranicze? W zeznaniu podatkowym należy wpisać KRS Fundacji Pogranicze: 0000178248.

 

 

 

 

 

Oferta edukacyjna

Darowizny uzyskane przez Fundację Pogranicze

W związku z otrzymaniem darowizn, na podstawie art. 18 ust. 1f, pkt 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2011 r. Nr 74, poz. 397, ze zmianami), Fundacja Pogranicze podaje do publicznej informacji, że łączna kwota uzyskana z tego tytułu w okresie od 01.01.2020 r. do 31.12.2020 r. wyniosła 88.736,29 zł.

W 2020 roku Fundacja uzyskała również kwotę 9.545,20 zł w formie wpłat z 1% podatku oraz 5.667,98 z tytułu zbiórki publicznej nr 2018/2901/OR.

Otrzymane darowizny Fundacja Pogranicze w całości przeznaczyła na realizację działań statutowych.

Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

INFORMACJA O POLITYCE PRYWATNOŚCI